Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Mart 2018

İlçe Başkanı Neden Ahmet Yıldız Olmasın?

İlçe Başkanı Neden Ahmet Yıldız Olmasın?
Ali Baba Halı Yıkama

Uzun yıllar Büyük Birlik Partisi’nde görev yaptıktan sonra, 2015 yılında Ak Parti’ye katılan Hakan Yıldırım, sitemize yaptığı açıklamada; “Ak Parti’nin yeni ilçe başkanı meclis üyemiz Ahmet Yıldız olmalıdır” dedi.

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da aralarında Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ın da bulunduğu 25 ilçe başkanı görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla gerçekleşen görevden alınmalar İstanbul’da şok etkisi yaratırken, kongre süreci de resmen başlamış oldu.

Ak Parti Sultangazi’de de süreç resmen başlamış olup, geçtiğimiz günlerde temayül yoklaması yapıldı. 10’ya yakın ismin ilçe başkanlığına talip olduğu temayül yoklamasında öne çıkan isimlerden biri de Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldız’dı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINA AHMET YILDIZ YAKIŞIR

Ak Parti İlçe Başkan adayı Ahmet Yıldız’a ilk destekte bugün, kamuoyunun yakından tanıdığı Hakan Yıldırım’dan geldi. Sivaslı hemşerisine sahip çıkan Yıldırım; “Ahmet bey Refah Partisi’nden bu yana uzun süredir aktif siyasetin içerisinde yer almaktadır. Tabiri caizse Sultangazi’nin eskilerinden biridir. Bu ilçenin dününü ve bugünü en iyi bilen isimdir. İlçe Başkanlığı koltuğuna da Ahmet Yıldız gibi bir isim yakışır” dedi.

UMARIM TAVSİYEM DİKKATE ALINIR

2008 yılında Sultangazi’nin ilçe olmasından itibaren Sivaslıların siyasette görmezlikten gelindiğini söyleyen Hakan Yıldırım, “Bugüne kadar Sivaslı bir belediye başkan yardımcımız bile olmadı. Sultangazi’nin nüfus sıralamasında ilk ikide yer alan Sivaslılardan bir isim neden Ak Parti ilçe başkanı olmasın? Uzun yıllardır aktif siyaset içerisinde yer alan, Sultangazililer tarafından sevilen, bölgeyi çok iyi bilen Ahmet Yıldız neden ilçe başkanı olmasın? Sultangazi’deki Sivaslıların nüfusunu kimse hafife almasın. Ahmet Yıldız ilçe başkanı yapılarak, bugüne kadar görmezlikten gelinen Sivaslıların gönlü kazanılabilir. Umarım, benim bu önerim dikkate alınır. Ahmet Yıldız’ın Sultangazi için isabetli bir karar olacağını düşünüyorum.” Diye konuştu.

TEMAYÜL YOKLAMALARI TEŞKİLATLARIN GAZINI ALMAK İÇİN YAPILIR

Yerelde siyasi bir hareketliliğin başladığına vurgu yapan Hakan Yıldırım, “İlçe kongresine kadar ilçe başkanlığını sürdürecek olan Suzan Dağlar Civan’dan boşalacak olan koltuğun talipleri gördüğümüz kadarıyla çok. O koltuğun heveslilerin ne kadar çok olduğunu bu süreçte gördük. Geçtiğimiz gün temayül adı altında bir oylama yapılmış. Teşkilatların gazının alınması için yapıldığını düşündüğüm bu oylamaların ne işe yaradığını bugüne kadar görmedim, anlayamadım. Tüm kamuoyu biliyor ki, teşkilatlarda yapılan temayül yoklamalarında çıkan isimlerin birçoğu aday gösterilmiyor. Adaylık konusu tamamen genel merkezin tasarrufunda olan bir konudur.” Açıklamasında da bulundu.

Tasarım | Enba