Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Şubat 2021

İLÇENİN KABUSU OLMUŞTU! YAKALANDI

Sultangazi’de son aylarda girdiği apartmanlardan ayakkabı çalan zanlı, vatandaşlar tarafından yakalandı. Polise teslim edilen zanlı, sorgusunda çaldığı ayakkabıları Unkapanı’nda sattığını söyledi.

Sultangazi’de yaklaşık 6 aydır farklı mahalleler de çok sayıda apartmana girerek, ayakkabı çalan Engin K., ilçe halkının kabusu olmuştu. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken ve bir çok kez güvenlik kameralarına yansıyan Engin K., son olarak iki günce Uğur Mumcu Mahallesi’nde bir apartmana girerek yaklaşık 4 bin TL değerinde ayakkabı çaldı. Çaldığı ayakkabıları apartman içerisinde bulunan pazar arabasına ve bir poşete koyarak, olay yerinden uzaklaşan hırsız, iki gün sonra aynı apartmana hırsızlık amacıyla gelince vatandaşlar tarafından yakalandı.

Bina sakinlerinin fark etmesi üzerine suçüstü yakalanan Engin K., vatandaşların kendisini bırakmaları ve polise teslim etmemeleri için adeta yalvardı. Kaçmaması için şahsı yere yatıran vatandaşlar, durumu polis bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, Engin K.’yı gözaltına alarak, polis merkezi amirliğine götürdü.

Buradaki sorgusunda suçlamaları kabul eden Engin K., çaldığı ayakkabıları Unkapanı’nda sattığını itiraf etti.

Emniyetteki işlemleri devam eden Engin K.’nın benzer suçlardan çok sayıda sabıkası olduğu, yine aynı suçtan aranması olduğu da öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba