Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Şubat 2021

İLK DEFA ARABA ALDI… HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI!

İstanbul’da yaşayan Ayşegül Kızılkaya, hayatında ilk defa otomobil aldı. Kızılkaya, aldığı otomobilin hasarlı çıktığını ve dolandırıldığını öne sürdü.

İstanbul’da yaşayan Ayşegül Kızılkaya, bir otomobil almaya karar verdi. Özel bir şirkette çalışan Kızılkaya, bir ilan sitesinde bütçesine uygun otomobil buldu. İlan sahibi Mahmut B., ile iletişime geçen Kızılkaya, bankadan kredi çekerek 69 bin TL’ye otomobili satın aldı. Satın aldığı araçtan sürekli beyaz duman çıkması üzerine Kızılkaya, soluğu bir ekspertiz firmasında aldı. Burada yapılan incelemeler sonucu Kızılkaya, hayatının şokunu yaşadı. Mahmut B.’nin eşinin kanser tedavisi gördüğünü, kendisine araçla ilgili Ekspertiz raporu gösterdiğini bundan dolayı satıcıya güvendiğini belirten Kızılkaya, hayatında ilk defa otomobil aldığını onun da hurda çıktığını söyledi.

“’EŞİM KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYOR. PARAYA İHTİYACIM VAR” DEDİ”

Ayeşgül Kızılkaya, yaşadıklarını şu şekilde anlattı;

“Bir internet sitesinde aracın ilanını görerek, ilan sahibini aradım. Eşinin kanser tedavisi gördüğünü söylediği için kendisiyle Çapa’da buluştuk. Paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Bizde üzüldük kendisine. Ve aracı almaya gittiğimizde aracın başında bir kişi daha vardı. Muhtemelen işbirliği yaptılar. Çünkü galerici olduğunu, aracın bize uygun ve almamız gerektiğini söyledi. Araçta bir şey olmadığını sağlam olduğunu söyledi. Birkaç gün önce yapılmış Ekspertiz raporunu gösterdiler bana. Bunlarda bizi gerçekten etkiledi. Saat 15.00 sıralarıydı, noter kapanacak diye biraz acele ettik. Bende kendim Ekspertiz’e götürmek istedim, satıcı bana dün yaptırdığını söyledi. Eşi de kanser tedavisi gördüğü için ve bize göstermiş oldukları Ekspertiz raporunu gördükten sonra güvendik kendilerine.  Aracı 3 Şubat’ta aldım. Ama maalesef araç değil hurda almışım ve dolandırılmışım.

“BÜYÜK BİR HEVESLE ALDIM”

Bunu da Ekspertiz’e getirince öğrendim. Araç beyaz bir duman çıkarıyordu. İlk başta satıcı bunun bana normal olduğunu söylediler. Fakat sürekli beyaz duman çıkarıyordu. Ekspertiz’e gelince motor kapağındaki contanın yandığını öğrendik. Motorun değiştiğini öğrendik. Ve motoru da bize satmadan bir gün önce değiştirmiş. Aracın kapıları değişmiş. Araba baya bir hasar almış. Sağında solunda eklemeler ve düzeltmeler var. Satıcıya durumu izah ettik. Kendisi aracı sattığını ve geri alamayacağını, aracın bu sorunlarının olduğunu kendisinin de bilmediğini söyledi. Ben ilk defa bir araç alıyorum. Büyük bir hevesle aldım. Çocuklarıma bir yatırım olsun diye aldım” dedi.

“GÜVENDİĞİNİZ FİRMALARA GÖTÜRÜN”

Ekspertiz firması yetkilisi Uğur Çiftçileli, “Araç bize geldiğinde, araçta sadece yüzeysel bir boya olduğunu ve her hangi bir hasar olmadığını söylediler. Aracı detaylı bir şekilde incelediğimiz de aracın sağ arka direğinde, tavan iç sacında, orta direğinde işlemlerin olduğunu gördük. Ve sağ ön podyesinde, sağ ön çamurluk bağlantı sacında, sağ arka şasesinin bağlantı saçlarında işlemler olduğunu gördük. Aracın motor testlerine baktığımızda conta yanığının olduğunu tespit ettik. Motor alt yağ kartelinin kırık ve onarımlı olduğunu fark edip hanımefendiye bütün raporlarımızı sunduk. Kim Ekspertiz yaptırırsa yaptırsın bildiğiniz ve güvendiğiniz firmalara götürerek daha güvenli bir araç alabilirsiniz” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba