Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, SİYASET, SULTANGAZİ 3 Mart 2018

İlk Ziyaret CHP’den

İlk Ziyaret CHP’den
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Murat Poyraz, İYİ Parti İlçe Başkanı Kemal Taştemir’e “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

İYİ Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı aylar sonra ilk ziyaretçisini ağırladı. CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve beraberindeki partililer İYİ Parti İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, başkan Kemal Taştemir ve Yönetim Kurlu üyelerine hayırlı olsun dileklerini iletti.

CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırlayan İYİ Parti İlçe Başkanı Kemal Taştemir, ziyaretten memnun olduklarını belirterek ilçe genelinde yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Toplumun her kesiminden İYİ Parti’ye yoğun katılımların olduğunu belirten Taştemir, “Ülke genelinde partimizin teşkilatlanma çalışmaları tamamladı. Parti olarak seçime girebilecek durumdayız. Doğulusundan batılısına toplumun her kesimden Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e yönelik bir sempati var. Sultangazi İlçe Başkanlığımızın kurulmasından sonra partimize yüzlerce insan üye oldu.” dedi.  Türkiye’nin ciddi anlamda adalete ihtiyacı olduğuna vurgu yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Kemal Taştemir, “Yerelde tüm siyasi partilerim birleştirici olmaları lazım. Tansiyonu yükseltme veya germe gibi bir siyasi anlayıştan uzak olacağız. İlçemizde dostane ilişkilerin kurulmasından yanayız” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Murat Poyraz ise Meral Akşener’in liderliğinde kurulan İYİ Parti’ye siyasi hayatında başarı diledi.

Kamuoyunda Saadet Partisi, CHP ve İYİ Parti ittifakı konuşuluyor. CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları ittifak konusunda ki düşüncelerini de paylaştılar. İYİ Parti İlçe Başkanı Kemal Taştemir, ittifak konusunda Genel merkezin alacağı karara her zaman saygı duyacaklarını belirterek, “Tekrar ülkeyi parlamenter sisteme getirecek, Cumhuriyete ve Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına inanan her parti ile ittifak yapılabilir. Ama bu konuda kararı genel merkezimiz verecektir.” Dedi.

CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz ise, “Ülkemizin ve çocuklarımın geleceği için, Cumhuriyetin ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, ülkemizin bir adım daha ileriye gitmesinde rol oynayacak kim varsa biz yanındayız. Eğer Saadet Partisi’nin de içerisinde olan bir ittifak kurulursa 2019 başkanlık seçimlerinde yüzde 50+1’in üzerinde oy alacağımıza inanıyorum.” Diye konuştu.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba