Eminhaber.Org

‘İmamoğlu’nun ‘Yayla Mahallesi’ tweeti yalandır’

İBB Meclisi Şubat ayı ikinci oturumu Saraçhane’deki Meclis salonunda gerçekleştirildi. Oturuma pazartesi günü İBB Meclisi 1. Başkan Vekilliğine seçilen Zeynel Abidin Okul başkanlık yaptı. Mecliste gündem dışı söz alan Sultangazi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 20 Ocak’ta Yayla Mahallesi ile ilgili paylaşmış olduğu tweet üzerine söz aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Harita Müdürlüğü, Sultangazi’nin Yayla Mahallesi’ndeki imar sorununu çözdüğünü ve tapuların vatandaşlara dağıtıldığını duyurdu. Basında “Ekrem İmamoğlu sözünü tuttu: Yayla Mahallesi’ndeki imar sorununu çözdü” başlığıyla yer alan tapu teslim törenini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kişisel twitter hesabında,“30 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözdük. Sultangazi Yayla Mahallesi’ndeki imar sorunu çözüldü ve vatandaşlar tapularını aldı” ifadeleriyle paylaştı.

İmamoğlu’nun tweetine tepki gösteren Sultangazi Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, konuyla ilgili geçtiğimiz hafta gerçekleşen Sultangazi Belediyesi Şubat ayı ikinci oturumunda söz almış ve tweette yer alan ifadelerin gerçeği yansıtmadığını dile getirmişti.

Yiğit, bugün gerçekleşen İBB Meclisi Şubat ayı ikinci oturumunda gündem dışı söz alarak, İmamoğlu’nun tweetinde yer alan ifadelerin gerçeği yansıtmadığını yeniledi. Yiğit, “6 ayda 30 yıllık sorun nasıl çözülürmüş biz şaşırdık. Bu tamamen yanlış, yalan ve tamamen bir algıya yönelik bir tweetti. Yayla Mahallesi’nde sorunları çözmüş gibi bir algı yapmak suretiyle bir tweet atılmıştır” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba