Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Ekim 2015

İnsanlık Ölmüş: Çarptılar Kaçtılar

İnsanlık Ölmüş: Çarptılar Kaçtılar
Ali Baba Halı Yıkama

50. Yıl Mahallesi Hoca Ahmet Yasevi Caddesi’nde yaşanan trafik kazası sonrası yaşananlar “İnsanlık Ölmüş” dedirtti.

 

Aşırı hız yaptılar. 16 yaşındaki bir öğrenciyi ezdiler. Yetmedi “dua” ederek olay yerinden kaçtılar.

 

Tüm bunlar önceki gün sabah saat 05.45’de 50. Yıl Mahallesi Hoca Ahmet Yasevi Caddesi’nde meydana geldi. Hoca Ahmet Yasevi Caddesi’nde aşırı hız yapan sürücü, kaldırımda ki 16 yaşındaki lise öğrencisini ezdi. Gaziosmanpaşa Taksim İlk Yardım Hastanesi’ne kaldırılan talihsizin gencin sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğu belirtildi.

sultangazi-trafik-kazası-50-yıl-mahallesi-

Kaza sonrası yaşananlar ise “insanlık ölmüş” dedirtti. Araç sürücüsü ve yanında bulunan arkadaşının olay yerinden kaçış anları güvenlik kamerasına yansıdı.

 

Yaşanan kaza sonrası sürücünün yanında bulunan arkadaşının kaçmadan önce “dua” ettiği görülüyor.

 

İŞTE O ANLAR…

 

Hoca Ahmet Yasevi Caddesi’nde bulunan esnaflar ise yaşanan bu kazanın ne ilk ne de son olacağını belirttiler. 1 yılda 12 trafik kazasının yaşandığını belirten esnaf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanında yer alan cadde için Ulaşım A.Ş ile defalarca görüşmelerine rağmen bir sonuca varamadıklarını belirttiler.

sultangazi-trafik-kazası

Sürücülerin aşırı hız yaptıklarını ve ışık ihlalinde bulunduğunu belirten cadde esnafı, Ulaşım A.Ş’ye Hoca Ahmet Yasevi Caddesi’nde bulunan üst geçidin bulunduğu yere “set” yapılması için müracaatta bulunduklarını söylediler. Tüm müracaatlarına rağmen yetkililerin buna sessiz kaldıklarını ifade eden esnaflar, “Aşırı hız ve ışık ihlalinden dolayı 1 yılda 12 kaza yaşandı. Bu kazalardan dolayı birçok araç işyerlerimize girdi. Maddi olarak ta hasarımız büyük.” ifadelerini kullandılar.

sultangazi-trafik-kazası-50-yıl-mahallesi

Tasarım | Enba