Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Eylül 2020

İntihar girişimini görüntülemek için yarıştılar

Sultangazi’de bir kişi Viyadüğe çıkıp korkulukları aşarak intihar girişiminde bulundu. Polisin uzun çabaları sonrasında şahıs ikna edilirken, bazı sürücüler araçlarını yol kenarına park ederek cep telefonu ile yaşananları görüntüleme yarışına girdi.

Olay, saat 12.30 sıralarında TEM Otoyolu Sultangazi mevki Gaziosmanpaşa Viyadüğü’nde meydana geldi. İddiaya göre, ailevi sorunları olan S.G. (25), viyadükteki bariyerleri aşıp, korkuluklara çıktı. Şahsı gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine müzakereci polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

POLİS MEMURLARI SIRILSIKLAM OLDU

Olay yerine gelen polis ekipleri bir yandan şahsı ikna etmeye çalışırken, diğer yandan olumsuzluk yaşanmaması için trafikte önlem aldı. Gaziosmanpaşa yönünden Gazi Mahallesi’ne seyir halinde olan bazı sürücülerin ise araçlarını yol kenarına park ederek cep telefonu ile yaşananları görüntüleme yarışına girdiği görüldü. İntihar girişiminde bulunan S.G.’nin ikna çabaları sırasında zaman zaman hareket etmesi yürekleri ağızlara getirdi. İstanbul’da etkili olan sağanak yağıştan dolayı olay yerinde bulunan görevli polis memurları sırılsıklam oldu.

Müzakereci polisin yaklaşık 2 saatlik çabası sonrasında S.G., ikna edilerek viyadükten indirildi. Polisin ikna etmesinin ardından S.G., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Yorumlar

Tasarım | Enba