Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Kasım 2018

İş yerinden cep telefonu hırsızlığı kamerada

Çalınan telefonuna değil, ölen dedesinin fotoğraflarına üzüldü.
İş yerinden cep telefonu hırsızlığı kamerada
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de kendisine ait işyerinde telefonu çalınan Gökhan Güney, telefonunda ölen dedesine ait fotoğrafların olduğunu, telefonun maddi değerinden çok dedesinin hatırası için üzüldüğünü söyledi.

Sultangazi’de bir tekstil firmasında meydana gelen hırsızlık olayın da işyeri sahibinin dışarıya çıkmasını fırsat bilen şüphelinin cep telefonunu çalma anı, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Olay, 13 Ekim günü Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan bir tekstil firmasında meydana geldi. İş yeri sahibinin kısa süreliğine dışarı çıkmasından yararlanan şüpheli, yaklaşık 3 bin TL değerindeki cep telefonunu çalıp kaçtı. Olaydan kısa bir süre sonra içeri giren ve masada bıraktığı telefonun olmadığını fark eden iş yeri sahibi güvenlik kameralarını kontrol edince hırsızlık olayını gördü. İş yeri sahibi Gökhan Güney’in şikayetçi olması üzerine polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

DEDEMİN FOTOĞRAFLARINA ÜZÜLDÜM

DHA mikrofonlarına konuşan Gökhan Güney, telefonunun çalınmasından çok, vefat eden dedesinin fotoğraflarının gitmesine üzüldüğünü belirtti. Olayın ardından polislere haber veren Güney, her şeyin iki dakika içerinde yaşadığını ifade ederek, “Müşterim geldi. Biraz sohbet ettikten sonra müşterimizi uğurladım. Daha sonra da alt katta bulunan kesimhaneye indim. Olay iki dakika içinde yaşandı. İki dakika sonra yukarı çıktım ve masada bıraktığım telefonumun olmadığını gördüm. Çalınan telefonuma üzülmedim. Telefonumda benim için manevi değeri olan fotoğraflar vardı. Dedeme ait fotoğraflarda vardı. En çokta buna üzüldüm” dedi.

Tasarım | Enba