Eminhaber.Org
Ana Sayfa SULTANGAZİ 18 Kasım 2012

İSAD İlk Sınavını Verdi

İSAD İlk Sınavını Verdi
Ali Baba Halı Yıkama


Geçtiğimiz günlerde 2. Olağan Genel Kurulunu yapılan ve başkanlığına Ramazan Tunçbilek’in getirildiği İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği ilk sınavını düzenlemiş olduğu istişare toplantısıyla verdi. Ayakkabı sektörünün tamamının katıldığı istişare toplantısına Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken ve Metin Külünk, Ak Parti Erzurum Milletvekilli Doktor Cengiz Yavilioğlu, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Doç. Dr. Şükran Şahin katıldı. 


1o bin çalışanı ile Sultangazi ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sunan spor ayakkabı üreticilerinin bir araya gelerek kurdukları İstanbul Spor Ayakkabıcıları Derneği istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Ramazan Tunçbilek, yılda 39 milyon 600 bin çift ayakkabının Sultangazi’de üretildiğini söyledi. Yıllık 1 Milyar TL civarında ülke ekonomisine Sultangazili ayakkabı üreticilerinin katkı yaptığını söyleyen Tunçbilek, “Sektörümüzün ilçemizde kalıcı olabilmesi için daha sistematik bir çalışmaya gidilip acilen sanayi alanları oluşturulması gerekmektedir. 1o binlere istihdam sağlayan, sosyal barışa katkı sunan bir sektörün sorunlarına kayıtsız kalarak, göz ardı etmek beraberinde ilçemiz adına çeşitli sorunları getirecektir” diye konuştu.


İSAD’ın ilk istişare toplantısında konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazili ayakkabı üreticileri ile gurur duyduklarını ifade etti. İki meslek gurubunun Türkiye’de ve dünyada Sultangazi’yi en önde temsil ettiğini belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, iki meslek gurubunda 20 bin çalışanın olduğunu söyledi.  Altunay, “İstihdama yönelik sağladığınız katkılardan dolayı sizleri kutluyorum” dedi.


Sultangazili ayakkabı üreticilerinin ihtiyaçlarını çok iyi bildiklerini söyleyen Belediye Başkanı Cahit Altunay, istişare toplantısında sektör temsilcilerinin beklediği müjdeli haberi verdi. Altunay,“Yerin adını şu anda açıklamak istemiyorum. Ancak Su havzasında kalan bir alanı sizler için ayırıyoruz. Bu sorunu çözerek bu ilçede birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Gündemlerinde Meslek Lisesi projesi olduğunu söyleyerek konuşmasını sürdüren Belediye Başkanı Cahit Altunay, Meslek Lisesi projesinin tamamlanmasıyla birlikte kalifiye eleman ihtiyacının da bu okuldan sağlanacağını ifade etti.


İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği’nin düzenlediği istişare toplantısı Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken ve Metin Külünk ve Ak Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu’nun konuşmaları ile sona erdi. Toplantı sonunda Ak Parti Milletvekillerine ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’a plaket takdim edildi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN…

Tasarım | Enba