Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 21 Haziran 2016

İSAD Organize Sanayi’de Israrlı

Sultangazi’nin istihdam havuzu ve ekonomi dinamosu olan ayakkabı sektörü, organize sanayi bölgesi istiyor.

Kısa adı İSAD olan İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği, Sultangazi Belediye Sahra Sultan Düğün Saray’ında iftar programı düzenledi. Programda konuşan dernek başkanı Oktay Şamdanlı, “500’e yakın firmasıyla biz büyük bir aileyiz. Bu ailenin daha güzel yerlere gelmesi için organize sanayi bölgesine ihtiyacı vardır” dedi.

Merkezi Sultangazi’de bulunan İSAD’ın Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda düzenlediği iftar programına, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ali Haydar Yıldız, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, HDP İlçe Başkanı Faruk Kaya, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, STK Temsilcileri, ayakkabı üreticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sultangazi’nin dinamosu konumundaki ayakkabı sektörünün en büyük açmazlarından birisi olan ‘Organize Sanayi Sitesi’ yıllardır her sektörün gündeminden düşmedi. Ayakkabı üreticilerinin bu istekleri uzun yıllara dayanıyor. Spor ayakkabı üretiminde Türkiye’nin en büyük birinci üretim üssü olan Sultangazi’de ayakkabı üreticileri daha kaliteli ve fazla üretim için uzun yıllardır Organize Sanayi Bölgesi istiyorlar ve bu konuda çeşitli girişimleri oldu. Yaklaşık 500 firma ile yılda 200 Milyon çift üreten, 35 bin çalışanı bulunan, spor ayakkabı üretimi ve kalitesinde Avrupa’da birinci sırada yer alan sektörün temsilcisi İstanbul Spor Ayakkabıcıları Derneği düzenlediği iftar programında bu isteğini bir kez daha yeniledi.

isad-iftar-2

Programda konuşan İSAD Başkanı Oktay Şamdanlı, 500’e yakın firma ile ayakkabı sektörünün Sultangazi’de çok büyük bir camia olduğunu belirterek, bu camianın organize sanayi bölgesi ihtiyacının bir an önce çözülmesi noktasında siyasilerden destek istedi. Şamdanlı, “Sektör olarak ilçemizde çok büyük bir istihdama sahibiz. Ve hepimiz bir aileyiz. Bu aile her geçen gün büyümesini sürdürmeye devam edecektir. Fakat sektörümüzün organize sanayi bölgesine ihtiyacı var. Bu ihtiyacın mutlaka çözülmesi gerekiyor. Sektörümüz Organize sanayi bölgesine sahip olursa daha güzel yerlere gelecektir. “ diye konuştu.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba