Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 29 Mart 2019

İSAD’dan Dursun’a Tam Destek

İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği, Cumhur İttifakı’nın Ak Partili belediye başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’a tem destek verdiğini açıkladı.


İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği 31 Mart yerel seçimlerine saatler kala rengini belli etti. Dernek tarafından düzenlenen programda Ak Parti Belediye Başkan adayı Abdurrahman Dursun’a tam destek verildiği açıklandı.

Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşen programa Ak Parti Belediye Başkan adayı Abdurrahman Dursun, Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, ayakkabı sektör temsilcileri ve çalışanlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı programda konuşan dernek başkanı Oktay Şamdanlı, “Sektör olarak Abdurrahman başkanımızın yanındayız ve tam destek veriyoruz” dedi. Şamdanlı, sektörün sorunlarını dile getirerek organize sanayi bölgesi ihtiyacını da dile getirdi.

İstanbul Spor Ayakkabıcılar Derneği’nin düzenlediği programda konuşan Ak Parti Belediye Başkan adayı Abdurrahman Dursun ise, “Gece, gündüz çalıştık. 31 Mart akşamı hep birlikte zafere imza atmak istiyoruz. Çünkü 31 Mart sadece bir mahalli idareler seçiminden ibaret değil. 15 Temmuz’da başlayan, 24 Haziran’da devam eden esasında devlete, millete karşı girişilmiş bir operasyonun 31 Mart’ta son bulacağına inanıyoruz. Devletin bekası, milletin dimdik ayakta durması adına bu süreç son derece önemli. 31 Mart’ta güçlü bir destek istiyorum sizlerden” dedi.

Ayakkabı sektörünün sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Dursun, “Ayakkabı sektörü Sultangazi için çok önemli bir sektördür. 90 bin kişilik istihdamı ile ilçemize katkı sunuyor. Organize sanayi hem ayakkabı sektörü için, hem ilçemiz için bir mesele. Ve bizim bu meseleyi çözmemiz lazım. Biz bu meseleyi çözmek için gönül verdik. Bunu çözme adına her yeri zorlayacağız, her kesimle konuşacağız. Daha iyi şartlarda üretim yapmak adına en azından küçük bir sanayi sitesine ihtiyacımız var. Bu meseleyi İBB Başkan adayımız Sayın Binali Yıldırım’a da ilettik. Allah’ın izniyle Binali Yıldırım ile birlikte güçlü bir şekilde gelirsek bu mesele önceliklerimiz arasında. Bu meseleyi çözme adına her şeyi yapacağız. Taahhüt ediyoruz. 5 yıl içerisinde de inşallah çözeceğiz” diye konuştu.
Yorumlar

Tasarım | Enba