Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 10 Eylül 2020

İSKİ’ye bir tepki de Abdurrahman başkandan

Sultangazi Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun, İSKİ’nin tapu ve mülkiyet sorununa yönelik 800 günlük raporlama süresine tepki gösterdi.

Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, ziyaretlerini sürdürüyor. Yunus Emre ve Gazi Mahallesi’nde bir takım incelemelerde bulunan iki mahallenin muhtarlarını da ziyaret etti. Başkan Dursun, Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan’ı ziyaretinde 30 yıllık tapu ve mülkiyet sorununu çözüme kavuşturmak için çalışma yürüttüklerini, İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 800 günlük raporlama süresi vermesinin çözüme engel oluşturduğunu söyledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un seçim vaatleri arasında yer alan “tapu ve mülkiyet” sorununun çözümüne yönelik çalışmalar devam ediyor. 30 yıla aşkın süren bu soruna son vermek isteyen Dursun, İmar uygulamasıyla Yayla Mahallesi’ndeki tapu sorununu çözüme kavuşturmuştu. Şubat ayında Yayla Mahallesi’ndeki yerlerin tapularını vatandaşlara dağıtan Dursun, Gazi Mahallesi ve çevresinde yer alan bölgelerin de tapu ve mülkiyet sorununu çözmek için çalışmalar yürüttü. 1989 yılından bu yana devam eden sorunu çözmek için kolları sıvayan Dursun, İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 800 günlük raporlama süresine tepki gösterdi.

Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan’ı ziyaretinde konuyla ilgili bilgi veren Başkan Dursun, “Tapu ve mülkiyet sorunu ile ilgili ciddi mesafe aldık. Ama bazı arkadaşlar mahalleye gelip feragatname ile ilgili halkı yanlış bilgilendiriyorlar. Biz 30 yıllık meseleyi çözüyoruz. Bu meseleyi çözerken aslolan insanların mülkiyet hakkını vermek. Ve biz bugüne kadar yapılmayanı Bakanlığı da zorlayarak, bu sorunu çözdük. İnsanlar artık hak sahibi olacak. Bulundukları yer artık hazine malı olmayacak. İSKİ’nin havzası dışında kalan tüm parselleri çözmüş olacağız. Mayıs 2019’da İSKİ Genel Müdürlüğü’ne kendi alanlarında kalan parseller için müracaatta bulunduk. Ancak İSKİ, 800 gün olan bir raporlama süresi verdi. 8 ayda bitecek bir iş için 800 gün verdiler” dedi.

Siyasetin insanların sorunlarını çözmek için var olduğunu belirten Başkan Dursun, “Dolayısıyla insanların sorunlarını çözmek için sahadayız. Yakın zamanda tapu ve mülkiyet sorunu çözülen 20 hak sahibine de tapularını dağıtacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba