Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Mart 2016

İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Tursun Çolak Konuştu; Görevimin Başındayım

İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Tursun Çolak Konuştu; Görevimin Başındayım
Ali Baba Halı Yıkama

İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Tursun Çolak ve muhtarın birinci azası Hasan Arslan, gazetemiz Gözlem ve Emin Haber’de yayınlanan “Muhtarsız Mahalle İsmetpaşa” haberinden sonra, gazetemizi arayarak haberimizle ilgili değerlendirmelerde bulunmak, muhtarlığın çalışmaları ve mahalle hakkında bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla bizi İsmetpaşa Muhtarlığına davet ettiler.

Sohbetimize Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cebeci Mahalle Muhtarı Zeki Yıldız, Eski Habipler Mahalle Muhtarı Osman Avcılar ve Yayla Mahallesi Muhtarı Kemal Kibar’da katılarak, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Tursun Çolak’a destek verdiler.

_DSC4800

“İSMETPAŞA MAHALLESİNDE MUHTARLIKTA VAR, MUHTAR DA VAR”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde diğer muhtar adaylarının arasında en fazla oyu alarak İsmetpaşa Mahalle muhtarı seçildiğini ve mahallenin kurucuları arasında olduğunu söyleyen Tursun Çolak, “Beni bu mahallede hemen herkes tanır. Elbette beni sevenler kadar sevmeyenler de olabilir. Haberinizi okuduğumda çok üzüldüm. Bu mahallede muhtarlıkta var, muhtar da var.”

“SAĞLIK SORUNLARIM NEDENİYLE BİR SÜRE VAZİFEM BAŞINDA BULUNAMADIM”

“2015 yılının Haziran ayında sağlık sorunlarım nedeniyle bir süre hastaneye yattım. Bu süre zarfında muhtarlığımızın birinci azası Hasan Arslan Bey, Kaymakam Beyin bilgisi ve izni dahilinde muhtarlığımızı vekaleten idare etti. Fakat son bir aydır burada görevimizin başındayız. Muhtarlığımız her konuda vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.”

_DSC4795

“BÜTÜN SORUNLARLA İLGİLENİYOR VE TAKİP EDİYORUZ”

“Muhtarlık hizmeti verirken vatandaşlarımız bazen görev ve yetkimiz dışında konularda ziyaret ediyor veya telefonla arayarak yardım istiyorlar. Bu konular bazen BEDAŞ, İSKİ, İGDAŞ, BELEDİYE, EMNİYET, MİLLİ EĞİTİM ve hatta PTT konularında arayarak şikayetlerini dile getiriyorlar. Biz ‘bu konular bizimle ilgili değil, biz ilgilenemeyiz’ demiyoruz. Bütün şikayetleri yetkili mercilere ileterek, takipçisi oluyoruz.”

MUHTARLIĞIMIZ VE TELEFONUMUZ BÜTÜN MAHALLE SAKİNLERİMİZE AÇIK”

“Ordu Caddesinde İSKİ’nin bir atık su kanal çalışması yapıldı. Bizim konuyla ilgili olarak bilgimiz vardı. Bizi bu konuda arayan vatandaşlarımızı da bilgilendirdik. Fakat bize veya İSKİ’ye ulaşmayan vatandaşlarımız elbette konuyla ilgili bilgi sahibi değildirler. Fakat biz mesai günleri ve mesai saatleri içerisinde her zaman burada vatandaşımızın hizmetindeyiz. Mesai saatleri dışında da telefonumuz 24 saat açık, her zaman arayanlara telefonla da olsa bilgi veriyor ve yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

_DSC4799

 

 

Tasarım | Enba