Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER 15 Ocak 2016

İstanbul için Hafta Sonu Hava Durumu

İstanbul için Hafta Sonu Hava Durumu
Ali Baba Halı Yıkama

Yoğun kar yağışından sonra artan sıcaklıklarla bir hafta geçiren İstanbul’da hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

 

İstanbul’da cumartesi günü beklenen kuvvetli lodosun ardından pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışın, gece saatlerinden itibaren kentin batısından başlayarak karla karışık yağmur ve kara dönüşeceği, kar yağışının aralıklarla salı akşamına kadar iç ve yüksek kesimler başta olmak üzere yerel olarak etkili olacağı tahmininde bulunuldu. Kentte hafta sonu 15 dereceye kadar yükselecek hava sıcaklığının pazartesi günü hissedilir derecede azalarak sıfır dereceye kadar düşmesi beklendiği ifade edildi.

 

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

 

Meteoroloji yetkilileri, yurt genelinde beklenen kuvvetli sağanak yağmur ve kar yağışları, kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek rüzgarlar ve ani sıcaklık düşüşleriyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, sel, su baskını, heyelan, soba zehirlenmeleri, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

 

16 OCAK CUMARTESİ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

16.01.2016 Cumartesi; Ülkemizin büyük bir bölümünün yağışsız geçeceği, Trakya, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de yerel sağanak yağmurların görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden Marmara ve Ege’de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

17 OCAK PAZAR HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

 

17.01.2016 Pazar günü; Ülkemizin batı kesimlerinde görülmesi beklenen yağışların; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli (21-50 mm) Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Antalya’da çok kuvvetli veyer yer şiddetli (51-100 mm) yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü öğle saatlerinden itibaren Trakya’nın batısında başlaması beklenen karlar karışık yağmur ve kar yağışlarının gece saatlerinde Marmara bölge geneline yayılacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden batı, iç ve kuzey kesimlerde kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

18 OCAK PAZARTESİ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

 

18.01.2016 Pazartesi günü; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek yağışların,Orta ve Doğu Akdeniz’de kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur, Marmara’nın güney ve doğusu ile zamanla İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Batı Karadeniz’in batısı ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden, güneybatı ve iç kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Tasarım | Enba