Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 22 Eylül 2018

İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu Tanıtım Programı Düzenledi

İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu Tanıtım Programı Düzenledi
Ali Baba Halı Yıkama

Kısa bir süre önce kurulan İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu (İSSİDEF), düzenlediği tanıtım programında kuruluş amacını, misyonunu ve vizyonunu kamuoyu ile paylaştı.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD), Sinoplular Derneği, Çankırılılar Derneği, Yozgatlılar Derneği ve Ordulular Derneği’nin katılımıyla kurulan İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu, Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda düzenlediği “Tanıtım” programında kuruluş amacını kamuoyu ile paylaştı. Tanıtım programına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, CHP Milletvekili Gökhan Zeybek, AK Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Tanıtım programının açılış konuşmasını yapan İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu (İSSİDEF) Genel Başkanı Mevlüt Kandemir, federasyonun 5 il derneğinin katılımıyla kurulduğunu söyledi. Sultangazililerin hayalini kurduğu bu oluşumu kurmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Kandemir, tabela federasyonu olmayacaklarının mesajını verdi.

STK’ların Türkiye’nin en değerli dinamit oluşumlarından olduğunu dile getiren Mevlüt Kandemir, Sultangazi’de güzel çalışmalar yapmak için İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu’nu kurduklarını ifade etti. Kandemir, “Eğer birbirimize sahip çıkarsak her daim başarılı oluruz.” Dedi. Kandemir, İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu’nun geleceğin markası olacağını da sözlerine ekledi.

İstanbul Sultangazi İl Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği tanıtım programında konuşan Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Cahit Altunay, CHP Milletvekili Gökhan Zeybek, AK Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz’da yaptıkları konuşmada hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Program Sultangazi İl Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin tanıtılmasıyla sona erdi.Tasarım | Enba