Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Mayıs 2018

İstanbul Üniversitesi Sultangazi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Tamamlandı

Sultangazi Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla Esentepe Mahallesi’nde yaptığı İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yapımı tamamlandı. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrencilere kapılarını açacak.

Konu ile ilgili Emin Haber’e konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Eylül ayında İstanbul Üniversitesi ilçemize geliyor. YÖK’ten de izinler alındı. Yapımı sona eren Sultangazi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayacak.” Dedi.

Yapımı sonra eren Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu gezen Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Eğitime verdiğimiz desteği ilçeye yeni üniversiteler kazandırarak sürdürüyoruz. Kendi öz kaynaklarımızla Esentepe Mahallesi’nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun inşaatını tamamladık. 17 bin metrekare kullanım alanına sahip olan üniversite binasında; amfi salonları, derslikler, mesleki uygulama alanları ile seminer salonları yer alıyor. Ayrıca iki adet konferans salonu da bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Altunay, Sultangazi Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yaptığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nun da inşaat çalışmalarının son hızla devam ettiğini söyledi. Yapımı devam eden Devlet Hastanesi’nin yanında inşaat çalışmaları devam eden Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nun kaba inşaatının bittiğini belirten Altunay, “Şimdi ise son blok çalışmalarına başlanacak. Muhtemelen Eylül-Ekim ayında 3/2’lik bölümü açar noktaya getireceğiz.” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba