Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ 12 Temmuz 2017

İstanbul’da Deaş Operasyonu: 31 Gözaltı

Altı ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda DEAŞ şüphelisi 6 Türk ile Suriye'ye geçme şüphesi taşıyan 25 yabancı uyruklu şahıs yakalanarak gözaltına alındı
İstanbul’da Deaş Operasyonu: 31 Gözaltı
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul’da terör örgütü DEAŞ’e yönelik düzenlenen operasyonlarda 6’sı Türk 31 kişinin yakalandığı bildirildi. Operasyon anı ise polis kamerası tarafından kaydedildi.

Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgilere göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ’ın İstanbul’daki hücre yapılanmasına yönelik 6 ilçede operasyon gerçekleştirdi. Fatih, Bağcılar, Başakşehir, Eyüp, Sultangazi ve Gaziosmanpaşa’da daha önceden tespit edilen 12 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen terör polisi, örgüt yanlısı 6 Türk şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Devam eden operasyonlar kapsamında Suriye gibi çatışma bölgelerine gitme şüphesi taşıyan 25 yabancı uyruklu şahsın da yakalandığı bildirilirken, hücre üyelerinin barındıkları adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme, örgütsel doküman ve 1 adet kuru sıkı tabancanın ele geçirildiği belirtildi.

Terörle Mücadele Polisi tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerden yabancı uyruklu 25 kişinin sınırdışı edildiği kaydedilirken, yakalanan Türkiye uyruklu 6 şüphelinin ise Vatan Caddesindeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğü aktarıldı.

Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba