Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Mart 2019

İstanbul’daki Adıyamanlı adaylara hemşerilerinden büyük destek

Cumhur İttifakı’nın Avrupa Yakası Adıyamanlı Belediye Başkan adayları ve Belediye Meclis Üyesi adaylarının organize ettiği, Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu’nun desteklediği program Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’daki genel merkezinde düzenlendi.

Yoğun katılımın olduğu programa, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Dursun, AK Parti Esenler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Adıyamanlılar Vakfı mütevelli heyeti üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, Cumhur İttifakı’nın Avrupa Yakası Adıyamanlı Belediye Başkan adayları ve Belediye Meclis Üyesi adayları, dernek başkanları,STK temsilcileri, basın mensupları, muhtar adayları ve çok sayıda Adıyamanlı katıldı.

AYBAK: TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Coşkulu geçen programın açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, Adıyamanlı adaylara başarılar diledi.

Aybak şöyle devam etti:

“31 Mart’taki yerel seçimler için gecesini gündüzüne katan, dur durak bilmeyen, başta hemşerilerim olmak üzere tüm adaylara başarılar temenni ediyorum. Biliyoruz ki bir ülkeyi yaşanabilir hale getiren olgulardan en önemlisi, ülkede demokrasinin olmasıdır. Demokrasi ise halkın özgür iradesini belirtmedir. Özgür irade sayesinde hem nasıl yönetileceğini hem de kimin yöneteceğini seçer. Günümüz dünyasında demokrasiden yoksun ülkelerin halini maalesef hepimiz görüyoruz. Çoğu ülke belirsizlik içinde. Ülkemizde ise özellikle son 16 seneyi baz aldığınızda, bu belirsizliklerin içinden sıyrılmış, adeta dünyada söz sahibi haline gelmiştir. Her ne kadar eksiklikler olsa da, bunların da sağduyu ve güç birliği ile aşılacağına inanıyorum. 31 Mart seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum.”

DURSUN: ÇOK GÜZEL İŞLERE İMZA ATMAK İÇİN GAYRET EDECEĞİZ

AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkan Adayı olan Abdurrahman Dursun ise, hemşerilerinden destek istedi. Projelerini anlatan Dursun, güzel şeylere imza atma sözü verdi.

Dursun şöyle devam etti:

“Biz bu mesuliyeti yerine getirme adına çok büyük gayret göstereceğiz. Buna kutlu bir emanet olarak bakıyoruz ve inşallah bu kutlu emaneti bir dava şuuru içerisinde taşımak için gayret edeceğiz. Bu görevi biz de bir gün bırakacağız. Nasip olursa 5 yıl için seçiliyoruz. Biz sadece bu 5 yıl için yapmamız gerekenleri yapacağız.

Doğru işleri her zaman yapacağız. Asla yanlış bir işe imza atmayacağız. Allah rızasını gözeterek, o çerçeveden çıkmayarak gayret edeceğiz. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğiz, yerine getirmeliyiz. Sultangazi’de İstanbul birincisi olmak için gayret ediyoruz. Hedefi bu şekilde koyduk ve buna göre çalışıyoruz. Biz gayret edelim. Kader gayrete aşıktır derler. Çalışalım ki kader de tecelli etsin. Güzel işlere inşallah imza atacağız. Ama her zaman şunu söylüyorum; Bu dönem imar ve ihya faaliyetlerini çok olmayacağı bir dönem. Bunlar zaten belediyecilik işi, yapacağız. Alt yapıya dair bir ihtiyaç varsa bunları inşallah yapacağız. İmara dair sıkıntılar varsa bunları zaten çözeceğiz. Ama öncelikli sorumluluğumuz daha farklı işler. Eğitim alanı üzerinde çok duruyoruz. Sultangazi’de tam zamanlı eğitime geçme adına, nitelikli okulların getirilmesi adına çok gayret ediyoruz.”

Yorumlar

Tasarım | Enba