Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİ 4 Ekim 2014

İstanbullular Sultangazi Kurban Satış-Kesim Merkezi’ne Akın Etti

İstanbullular Sultangazi Kurban Satış-Kesim Merkezi’ne Akın Etti
Ali Baba Halı Yıkama

Kurban Bayramı, tüm yurtta coşkuyla kutlanırken, İstanbullular, sabah erken saatlerde kurban satış ve kesim merkezlerine akın etti. Sultangazi Belediyesi, İstanbul’un en büyük kurban satış ve kesim merkezini bu yıl da hizmete sundu. 100 bin metrekare alan üzerine kurulan merkezde 600 çadır da hayvan satışı gerçekleştirildi. Merkeze yerleştirilen AB standartlarında kesim konteynerlerinde, 2 bin büyükbaş hayvan kesimi yapıldı.

 

Kurban Bayramı’nın ilk gününde İstanbullular, sabah erken saatlerde kurban satış ve kesim merkezlerine akın etti. Sultangazi Belediyesi, bu yıl da İstanbul’un en büyük kurban satış ve kesim merkezini hizmete sundu.

20141004134034

Sultangazi Belediyesi, Esentepe Mahallesi Halk Ekmek Fabrikası’nın yanında İstanbul’un en büyük kurban satış ve kesim merkezini oluşturdu. Anadolu’nun değişik bölgelerinden gelen küçük ve büyükbaş kurbanlıklar bu merkezde satışa çıkarıldı. 100 bin metrekare alan üzerine kurulan kurban satış ve kesim alanına 600 çadır kuruldu. Merkezde 20 bin büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışa sunuldu.

 

Kurban Bayramı’nın ilk gününde Sultangazi Belediyesi Kurban Satış-Kesim Merkezi’nde 2 bin büyükbaş hayvan kesimi yapıldı. Kurban kesim alanına, otomatik kesim konteynerleri konuldu ve beton zeminle kaplandı. Kesim yerleri kapalı alanlarda, kolay yıkanabilir ve dezenfekte edilebilir yapıda oluşturuldu.

Tasarım | Enba