Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Nisan 2018

İşte Altunay’ın Erdoğan’a sunacağı dosya

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Biz Birlikte Türkiye’yiz” konferansına katılan Belediye Başkanı Cahit Altunay, burada yaptığı konuşmada; “Nüfusuna göre en az gelire sahip bir ilçeyiz. Ama İstanbul’da en fazla hizmet yapan ilçeyiz” dedi. Başkan Altunay, Ak Parti Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “ilçe belediyesi eliyle son 14 yıllık  dönemde Fatih’e 631 trilyon liralık yatırım yapıldı” sözlerini de hatırlatarak, “Biz kendi imkanlarımızla 9 yılda yaptıklarımızla Fatih ilçesini geçmişiz. Bunu da Cumhurbaşkanımıza liste halinde sunacağız” diye konuştu.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansı düzenlendi. Konferansa; Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkanı Cahit Altunay, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, 2008 yılında Gaziosmanpaşa’dan ayrılarak ilçe olan Sultangazi’nin Sultanbeyli ilçesi ile karıştırıldığına dikkat çekerek, “İlçemiz kurulduğu ilk günden bu yana Sultanbeyli ile karıştırılıyordu. Bu karışıklık zaman zaman devam ediyor. Ve ne yazık ki, kendi içimizde oturanlara ‘hangi ilçede ikamet ediyorsunuz?’ diye sorulduğunda, ‘Sultanbeyli’ diyenler oluyordu. Bize ‘Sultanbeyli’yi unutturmak gibi bir sorumluluk verildi. ‘Sultangazi televizyonların alt yazılarında olaylarla anılan bir ilçe değil, projeleriyle anılan bir ilçe olmalıdır’ şiarıyla çalışmalarımızı yürüttük, yürütmeye devam ediyoruz. İşte bunun için yarışıyoruz. Bunun için günü kurtarmak değil, mevsimi kurtarmak değil, geleceğimizi kurtarmak için zamanı heba etmiyoruz” dedi.

Her bir vatandaşın enerjisine, bilgi, birikimine, en önemlisi de katkısına çok ihtiyaçları olduğuna değinen Başkan Cahit Altunay, buna yeni dönemin ‘yönetişim’ şekli dediklerini söyledi. Konuşmasında Türkiye’nin koalisyon hükümetler dönemini de hatırlatan Altunay, pamuk ipliğine bağlı olan koalisyon hükümetler döneminde il ve ilçelerin hizmet alamadığını dile getirdi.

Ak Parti iktidarı ile birlikte il ve ilçelere hizmet aktığını belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi’ye bakıldığında bu hizmetlerin çok açık bir şekilde görüldüğünü de sözlerine ekledi. “Sultangazi’ye baktığınızda Ankara’yı görürsünüz” diyen Altunay, “Hükümet Konağını İçişleri Bakanlığı eliyle, Otelcilik Turizm Meslek Lisesi ve uygulama otelini Milli Eğitim Bakanlığı eliyle, Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezini İBB eliyle ilçemize kazandırdık. Sayamayacağım kadar çok hizmetler ilçemize akmış” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Fatih 6. Olağan kongresindeki, “ilçe belediyesi eliyle 14 yıllık dönemde Fatih’e 631 trilyon liralık yatırım yapıldı” sözlerine de değinen Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Ben bir hesap yaptım. Biz kendi imkanlarımızla 9 yılda yaptıklarımızla Fatih ilçesini geçmişiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Errdoğan Sultangazi’ye geldiğinde yaptığımız yatırımları liste halinde kendisine sunacağım” şeklinde konuştu.

Sultangazi’nin gelirleri en fazla ilçe olmadığına, nüfus yoğunluğuna rağmen en az gelire sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Cahit Altunay, “Ama İstanbul’da en fazla hizmet yapan ilçeyiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Tasarım | Enba