Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ 13 Ağustos 2018

İşte, kıyametin başlangıç tarihi!!!

Kıyamet… Hemen, hemen tüm dinlerde beklenen kaçınılmaz son!

Ve tabi ki İslam dininde de kıyamet hayatın son bulacağı bir zamanı anlatmak için kullanılan kelime…

Bugüne kadar eminim hepimiz kıyamet hakkında pek çok şey duymuşuzdur ve kıyametin bir gün ansızın geleceğinin farkındayızdır…

Kıyamet zamanında büyük felaketlerin olacağı pek çok kaynakta ve pek çok kişi tarafından da defaatle söylenmiştir….

Hatta kıyamet yaklaşırken büyük ve küçük alamet (belirti) dediğimiz pek çok olayın da olup bittiği gözlemlenmiştir…

Peki ya bu kıyamet tam olarak ne zaman kopacak?

Kim bilebilir ki? Değil mi?

Bizce de kimse bilemez… Ancak en doğrusunu Allah (c.c) bilir…

Fakat biz size bir ipucu versek? Üstelik Kur’an ayetlerinin ebced değerlerinde batıni olarak bu bilgilerin yer aldığını yani şifrelendiğini söylesek?

Hadi inceleyelim…

Kur’an’ı Kerim’de yer alan Duhan Suresinin 11. Ayetinde kıyamet süreci başladığında gerçekleşecek olaylardan bir tanesi gökyüzünü büyük bir dumanın kaplamasıdır. Ayette açıkça bu ifade edilir ve şöyle der;

” Yagşân nâse, hâzâ azâbun elîm”

” (O duman) insanları bürür. Bu, elem dolu bir azaptır.” (Duhan Suresi 11. Ayet)

Ayette belirtilen “Yagşan nase” yani “insanları bürür” cümlesinin ebced’ül kübra olarak rakamsal karşılığı hicri olarak 1512 tarihini verir.

1512 Tarihi ise Miladi olarak 2091 tarihini verir.

Biz buradan da anlıyoruz ki kıyamet sürecinin resmen başlayacağı ve dumanlı azabın gökyüzünü kaplamak üzere geleceği tarih miladi olarak 2091 yılıdır.

Fakat bitmedi… Ayet bize başka tarihlerde veriyor…

Örneğin ayeti tekrar ele alarak ayetin devamına bakalım; Ayetin devamında “hâzâ azâbun elîm” yani “bu elim bir azaptır” diyor yani çok acı ve şiddetli olacağına vurgu yapıyor.

Ayetin ikinci kısmının ebced hesaplaması ise bize azap verici bu duman katmanının ne kadar süreceğini adeta gözler önüne seriyor. Zira ayetin devamının ebced hesaplamasını tenvinleri çıkararak yaptığımızda hicri 1560 tarihi ile karşılaşıyoruz..

Kıyamet süreci başladığında gökyüzünden azap verici bir dumanın devam ettiği tarih miladi olarak 1560 ve hicri olarak ise 2136 tarihi olduğunu görüyoruz…

Şimdi bir hadis-i şerifi hatırlayalım;

“Kıyamet, Allah, Allah diyenlerin üzerine kopmayacaktır” (Müslim, İman 234, (148); Tirmizi, Fiten 35, (2208).)

Şimdi düşünelim bu azap verici duman geldiğinde bu vesileyle inançlı olanların tümü acaba hayatını kaybedecek olabilir mi? Ve böylelikle Allah Rasulünün hadisi gerçekleşmiş olmaz mı?

Doğrusunu Allah bilir ancak yukarıda ki ayetlerde verilen değerler kıyamet sürecinin 2091’de azap verici şekilde başlayacağına ve duman merhalesinin 2136 yılına kadar devam edeceğine açıkça ışık tutmaktadır…

Yazımızı bir ayet ile sonlandıralım;

” İnkarcılar: Kıyamet bize gelmeyecek, dediler. De ki: Hayır! Gaybı bilen Rabbim hakkı için o, mutlaka size gelecektir.”  (Sebe Suresi 34/3)

Yorumlar

Tasarım | Enba