Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Mart 2018

İşte Sultangazi Ak Parti’nin Yeni İlçe Başkanı

İşte Sultangazi Ak Parti’nin Yeni İlçe Başkanı
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti Sultangazi yeni İlçe Başkanı İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Dursun oldu. Dursun, görevi 30 Mart’ta yapılacak olan 4. Olağan kongresinde Suzan Dağlar Civan’dan devralacak.

Ak Parti’de günlerdir, hatta merakla beklenen “Yeni ilçe başkanı kim olacak?” dedikoduları nihayet sona erdi. Ak Parti’nin yeni ilçe başkanı İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Abdurrahman Dursun olduğu açıklandı.

Ak Parti İstanbul’da 25 ilçe başkanın yeniden aday gösterilmeyeceği açıklanmasından sonra, büyük değişim için düğmeye basılmıştı. Aralarında Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ın da bulunduğu 25 ilçe başkanı görevden alınmış, kongrelere kadar da göreve devam etme kararı alınmıştı.

İlçe başkanlarının yeniden aday gösterilmeyeceğinin açıklanmasından sonra, hızlı ve bir o kadar da heyecan yaratan bir süreççe girildi. Herkes ‘Yeni ilçe başkanı kim olacak?’ sorusuna cevap aramaya başladı. Sosyal medya ve fısıltı gazetesinde isimler havada uçuştu.

“Yeni ilçe başkanı kim olacak?” sorusu Sultangazi kulislerinde de günlerce konuşuldu, tartışıldı. Üç isim üzerinde duruldu. Eyüp Erdal, Ahmet Yıldız ve Kemal Eyyüpoğlu isimleri ön plana çıktı ve bu üç isimden birinin ilçe başkan adayı olacağı yönünde tahminler yürütüldü.

Ancak; Önceki gün Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen, İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak Ak Parti Sultangazi’nin yeni ilçe başkanının av. Abdurrahman Dursun olduğunu açıkladı.

Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan av. Abdurrahman Dursun, uzun süredir Sultangazi’den sorumlu il yöneticiliği görevini de yürütmektedir. Aslen Adıyamanlı olan Abdurrahman Dursun’un adının açıklanması, Sultangazi’nin nüfus sıralamasında ilk sırada yer alan Adıyamanlıların büyük bir bölümünü de sevindireceğe benziyor.

Abdurrahman Dursun, ilçe başkanlığı görevini 30 Mart Cuma günü Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde yapılacak olan 4. Olağan kongrede Suzan Dağlar Civan’dan devralacak. Kongre öncesi Dursun’u uykusuz ve yorgun günler bekliyor. Bir yandan kongre hazırlıkları, bir yandan da yönetim listesi üzerinde çalışmalar ile 4. olağan kongresine hazırlanacak.

Peki, Ak Parti’nin Yeni İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun kimdir?

1972 Adıyaman doğumlu olup, ilk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman’da tamamlayarak, Adıyaman İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirerek, üniversite eğitimini tamamladı. 2006 kongresinde Ak Parti İstanbul İl Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2009, 2012, 2015 kongrelerinde Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevine seçildi. Bu süre içerisinde teşkilat, seçim işleri, siyasi ve hukuki işler komisyonlarında görev yaptı. Yerel yönetimler 2. bölge başkanlığını görevin de bulundu. 7 Haziran ve 1 Kasım 2016 genel seçimlerinde, İstanbul 3. bölge seçim koordinasyon merkezi başkanlığını yürüttü. İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyesiyi. Kurulda, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak bulunmaktadır. Birlik Vakfı Hukukçular Kulübü Başkanlığı yaptı. Halen Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı ve Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcılığı görevlerime devam etmektedir. İlim Yayma Vakfı mensubu. İstanbul’da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yapmaktadır. Dursun evli ve iki çocuk sahibidir.

Tasarım | Enba