Eminhaber.Org

İtfaiye erlerine sarılarak teşekkür etti

Sultangazi’de 5 katlı bir apartmanın bacasında çıkan yangın nedeniyle binayı duman sardı. Paniğe neden olan yangın büyümeden söndürülürken bina sakinlerinden Kıymet Aslan, kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale eden itfaiye erlerinin boynuna sarılarak teşekkür etti.

Yangın, saat 13.00 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi 87 sokakta bulunan 5 katlı bir apartmanda meydana geldi. İddiaya göre apartmanın birinci katındaki dairenin bacasından bir anda alevler yükselmeye başladı. Diğer katlardaki evlerin baca deliklerinden dairelere ve apartman boşluğuna kaplayan duman paniğe neden oldu. Dumanı fark eden apartman sakinleri evlerini boşaltırken, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yangın büyümeden söndürüldü.

Yaşadığı olayı anlatan bina sakinlerinden Kıymet Aslan, “Evdeydim ben. Banyoyu temizlemek için, banyoya girdim. Duma tüttü. Duman tütünce korktum birden. Kızımın evi yanıyor sandım. Sigara izmariti mi attılar? Nasıl oldu bilmiyorum. Havalandırma boşluğundan dumanlar çıkıyordu” dedi.

Kıymet Aslan kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale eden itfaiye erlerine sarılarak teşekkür etti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba