Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Kasım 2019

İYİ Parti İl Başkanı Kavuncu’dan Sultangazi’ye Ziyaret

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve yönetim kurulu üyeleri, Sultangazi İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
İYİ Parti İl Başkanı Kavuncu’dan Sultangazi’ye Ziyaret
Ali Baba Halı Yıkama

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Türkiye’deki değişimin, dönüşümün mimarları olduklarının altını çizdi. “Türkiye’de bir devir kapanıyor, yeni bir devir başlıyor. Bu yeni başlayacak devrin en büyük aktörü biziz” dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve yönetim kurulu üyeleri, haftalık ilçe teşkilatları ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda dün akşam Sultangazi İlçe Başkanlığını da ziyaret eden İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu, burada Sultangazi İlçe Başkanı Sinan Taşkın, yönetim kurulu üyeleri, ilçe teşkilatı ve partililerle bir araya geldi.

“YENİ DEVRİN EN BÜYÜK AKTÖRÜ İYİ PARTİ’DİR”

Kavuncu, İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değindi, soruları da yanıtladı. İYİ Parti’nin İBB seçimlerinde bir değişimin vesilesi olduğunu belirten Kavuncu, bundan sonra Türkiye’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi. Türkiye’de bir devrin kapandığını, yeni bir devrin başladığını belirten Kavuncu, “Bu yeni başlayacak devrin en büyük aktörü biziz. Çünkü bu yeni açılan devrin en büyük sebebi biziz. Nasıl sebep olduysak, inşallah bundan sonraki süreci de biz yöneteceğiz. Bizsiz Türkiye’de bundan sonra hiçbir siyasi hareketin, hiçbir siyasi yapının başarılı olma ihtimali yok. Bizim iddiamız; bir yerlere, birilerine dolgu malzemesi olmak veya Türkiye’de her hangi bir oluşumun iktidara yürümesini sağlamak değil, bizzat kendimiz iradeyi koyan, yöneten parti olmamız. Allah’ın izniyle de bu hedef doğrultusunda el birliğiyle yürüyoruz” dedi.

“23 HAZİRAN’DA HERKESİN EMEĞİ OLDU”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın CHP’de tartışmaya neden olan “Kahramının Yolculuğu” kitabına ilişkin de konuşan Kavuncu, “Bir kitap üzerinden tartışma yapılıyor. Bir başarı var ortada. Bu başarıda ‘en büyük pay kimin?’ diye kavga yapmak çirkin ve hoş değil. Maça çıkmışsınız, 3-0 kazanmışsınız. Soyunma odasına geçildiğinde takım içerisindeki bazı futbolcular ‘benim sayemde bu maç kazanıldı’ tartışmasına giriyorlar. Böyle bir takımın başındaki hocanın yapacağı ilk iş bu tartışmayı yapan oyuncuların önce bir kulağını çekmek. Sonra da bunu durdurmak ve engellemektir. Çünkü bu bir ekip işi, bu bir takım işi. 23 Haziran’da herkesin emeği oldu. Fakat 23 Haziran’da en büyük emeği veren, en büyük değişikliği sağlayan, en fazlaya etkiyi yapanlardan bir tanesi de bizleriz. Bu anlamsız bir tartışmadır. Sonuçta kazanılan zafer, millettin zaferidir” diye konuştu.

“BİZİM ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKUMUZ YOK”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun da koruma polisleri çekilmişti. Sultangazi ziyaretinde bu konuya da değinen Kavuncu, kararın ardından harekete geçen partililerin, gönüllü koruma olmak için İl Başkanlığı’na başvurduklarını belirterek, “Ben il başkanı olduktan sonra seçim süreci olmasından dolayı koruma talebinde kendim bulunmuştum. Aradan 3 ay geçti Valilik bana verilen koruma kararının uzatılmasına karar verdi.  Aradan 8 ay geçince İstanbul Valiliği değil, İçişleri Bakanlığı Koruma Daire Başkanlığı verilmiş olan koruma kararının son verilmesi ve çekilme kararı aldı. Ve bunu yaparken de sadece benim ve CHP İl Başkanının korumaları çekildi. İktidar partisinin il başkanının hatta ilçe başkanlarının korumaları duruyor. Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok” şeklinde konuştu.

İyi Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, ziyaratte İYİ Parti’ye katılan yaklaşık 100 kişiye rozetlerini taktı.


Tasarım | Enba