Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 19 Mayıs 2020

İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Sinan Taşkın’dan 19 Mayıs Mesajı

İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Sinan Taşkın, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin bir açıklama yayınladı. Başkan Taşkın açıklamasında, “Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum” ifadesine yer verdi.

İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanı Sinan Taşkın 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümüne ilişkin mesajı şu şekilde:

“19 Mayıs 1919 Türk milletinin kaderini değiştiren Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluşunda en önemli tarihlerinden biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş mücadelesine İstanbul hükümetinin tüm engellemelerine rağmen; 16 Mayıs günü İstanbul’dan başlayan yolculuğunu 19 Mayıs günü Samsun’a ayak basarak başlatmıştır.   Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugün Türk milletinin geleceğini belirlemek amacıyla bizatihi inisiyatif alarak Milli Mücadele’ye karşı çıkan aciz ve yalnızca kendi menfaatlerinden başka bir amacı olmayan İstanbul hükümetine rağmen; Türk milletinin tarihinde hiç olmadığı gibi esarete boyun eğmeyeceği başta İtilaf Devletleri olmak üzere bütün dünyaya haykırmıştır. Yüce Atatürk’ün Samsun’a ayak basması; Türk Milleti’nin ulus olmaya yolunda yarınlarını aydınlatan bir adım olarak tarihe yazılmıştır.

19 Mayıs, Türk Milleti’ni çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığına kavuşturan; büyük Türk ulusunun ebedi olarak bu topraklarda varlığını haykıran bir adımdır. 19 Mayıs, büyük devlet geleneğinden gelen anlayışı ile Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma kararlığının irade beyanıdır.   19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliği’ne bayram olarak armağan edilmiştir. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Atatürk’ün geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verdiği önemin göstergesidir.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 101.yıl dönümünde, Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe azim ve cesaretle yürüyen tüm gençlerimizin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Mücadelesiyle, bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanı silah arkadaşları ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.”

Etiketler:

Yorumlar

Tasarım | Enba