Eminhaber.Org

İYİ Parti Sultangazi’de 2. Olağan Kongresini yaptı

İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi’ni yaptı. Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede mevcut ilçe başkanı Sinan Taşkın, ilçe başkanlığına seçildi.

İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, Esentepe Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu.

Divan başkanlığını İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Adil Erkoç’un yaptığı kongreye, Saadet Parti İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Orhan Kara, CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyeleri, mimar Haluk Bozkurt, STK temsilcileri, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Tek liste ile gidilen kongrede konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın, “Bugün ilçe başkan adayı olarak karşısında olmaktan onur duyduğumu belirtmek isterim. Kongreler siyasi partilerin en güzel ve en özel günleridir. İYİ Parti gibi davası millet, bayrak, vatan olan, memleket gibi sevdası olan kendini devletine ve milletine adamış olan adanmışların partisinin kongreleri her zaman heyecanın, coşkunun, zarafetin ve güzelliğin yaşandığı yerlerdir” dedi.

“SİNAN TAŞKIN ADAM SATMAZ”

İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın, kuruluşundan bu yana İYİ parti saflarında aktif siyaset yaptığını belirterek, sırasıyla kurucu teşkilat başkanlığı, ilçe sekreterliği görevlerinde de bulunduğunu hatırlattı. Taşkın, son olarak da ilçe başkanlığı görevine atandığını dile getirdi. Taşkın, “Benimle yürüyen tüm yol arkadaşlarım biliyor ki, Sinan Taşkın adam satmaz, emek veren herkesin yanındadır. Sinan Taşkın mevki, makam için kimseye minnet etmez. Sinan Taşkın fitne ateşi çıkaranların ateşini söndürür. Sinan Taşkın aldatan ve aldananlardan korkmaz. Bizim bir hayalimiz var. Hayalimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmaktır” ifadelerini kullandı.

“MERAL AKŞENER’İ CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”

İYİ Parti’yi iktidara taşımak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Taşkın, “Hedefimiz, genel başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmaktır. Liderimiz Meral Akşener’in dediği gibi, başaracağız, başaracağız, başaracağız. Ayrıca parlamenter sisteme geçiş partimizin hedefleri arasında yer almaktadır. Diyeti kanla ödenmiş bu vatan topraklarını asla peşkeş çekmeyeceğiz. Bu hedefler doğrultusunda yükümüz ağır, davamız büyüktür. Bu davada bizleri yolundan etmek isteyen insanlar olacaktır. Bizi birbirimize düşürmeye çalışacaklardır. Sakın ola yeise kapılmayınız. Çünkü bizler korku dağlarını yıka yıka gelen cesurlar hareketiyiz. Sultangazi iyi olacak, İstanbul iyi olacak, Türkiye iyi olacak. Bizim için her gün geleceğin ilk günü ve biz her gün yeniden başlıyoruz” diye konuştu.

“İYİ PARTİ TÜM BİREYLERİN PARTİSİDİR”

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu ise yaptığı konuşmada, “İYİ Parti Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını özümseyen ve bu ilkelerin ışığıyla yola çıkan, Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de kırmızı çizgisi olan Anayasa’mızın ilk dört maddesinde yer alan, temel niteliklerin varlığını, devletimizin bekasının teminatı olarak kabul edip, birlik ve beraberlik içinde, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, birbirini kabullenen, saygı içinde birbiriyle bütünleşebilen çağdaş uygar tüm bireylerin partisidir. Sultangazi’de oluşacak sinerji ile önce İstanbul´da sonra Türkiye genelinde İYİ Parti’yi iktidar yapıp, çok değerli Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i´Cumhurbaşkanı yapacağız” şeklinde konuştu.

“İFTİRALARA RAĞMEN YOLUMUZDAN DÖNMEDİK”

Son olarak konuşan İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kemal Karuç, “Tam 2 yıl önce partimiz büyük zorluklar ve imkansızlıklar içerisinde kuruldu. Partimiz, diğer siyasi parti tarafından kara propaganda ve iftiraya uğradı. Ama biz ilk günkü gibi başladığımız bu kutsal yoldan dönmedik” dedi.

Konuşmaların ardından Sinan Taşkın tüm delegelerin oyunu alarak ilçe başkanlığına seçildi.

İYİ Parti’nin yeni yönetim kurulu ise şu şekilde;


Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba