Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Kasım 2019

İYİ Partili Hamzaoğlu: ‘Biz kimsenin uşağı değiliz’

Sultangazi Belediyesi Kasım ayı 1. oturumunda gündem dışı söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, isim vermeden CHP grubunu eleştirdi. Hamzaoğlu, “Biz kimsenin uşağı değiliz” dedi.
İYİ Partili Hamzaoğlu: ‘Biz kimsenin uşağı değiliz’
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi Ekim ayı bütçe görüşmelerinde, 2020 mali yılı bütçesine evet oyu veren İYİ Parti’ye CHP’li üyeler tepki göstermişti. Bugün gerçekleşen Kasım ayı toplantısında gündem dışı söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, isim vermeden CHP grubunu eleştirdi.

Hamzaoğlu, “Bazı sataşmalara verebileceğimiz en güzel cevap Biz İYİ Parti olarak demokrasiyi benimseyen, özgür irademizle hareket eden bir partiyiz.  İrademize hiçbir kurum ipotek koyamaz. Kimsenin rehini değiliz. Bizim her şeye ret veya kabul vermek gibi bir lüksümüz yok. Bizler böyleyiz, böyle olmaya da devam edeceğiz.

Onun içindir ki, bazı sataşmalara verebileceğimiz en büyük ceza; Affetmektir. Bazen de karşıdakine verilebilecek en güzel cevap; sadece tebessüm etmektir. Gerisi bizim için teferruattır. Biz koltuğumuzu korumak uğruna kırk takla atanlardan da değiliz. Biz Türkiye için vadettiği demokrasiyi yaptığımız görevlerin ifasında yok sayacak kadar şuursuz hiç değiliz. Bizde böyle. Böyle olmaya da devam edecek. Tanıştırayım; bunun adı demokrasi.

Demokrasiyi ve özgürlüğü savunan arkadaşlarımız demokrasi ve özgürlük kavramını iyice idrak etsinler. Biz İYİ Parti olarak siyasetinin meşruiyet alanının Meclis olduğunu kürsüde söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz. Biz herşeyi öğrendik de, Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi uşaklığı öğrenemedik” dedi.

İlginizi çekebilir

Boğazı kesilerek katledildi

Boğazı kesilerek katledildi

Tasarım | Enba