Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 25 Ekim 2017

İYİ Parti’nin Sultangazi yapılanması için onun adı geçiyor

Bugün resmen kurulan İYİ Parti’nin Sultangazi yapılanması için Ülkü Ocakları eski Başkanı Ramazan Koçkesen’in adı geçiyor. Koçkesen ise bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.
İYİ Parti’nin Sultangazi yapılanması için onun adı geçiyor
Ali Baba Halı Yıkama

Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti’nin ilk toplantısı yapıldı. İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte gözler Sultangazi’ye çevrildi.

Meral Akşener’in yeni partisi bugün resmen kuruldu. Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ndeki kuruluş kurultayında yeni partinin; ismi, logosu, programı ve 200 kişilik kurucular listesi de açıklandı. İsminin ‘İYİ Parti’ olduğu açıklanan partinin logosu da ‘Güneş’ oldu.

Peki İYİ Parti’nin Sultangazi ayağını kim ya da kimler oluşturuyor? Bugün resmen kurulan İYİ Parti’nin Sultangazi yapılanması için Ülkü Ocakları eski Başkanı Ramazan Koçkesen’in adı geçiyor. Koçkesen ise bu iddiaları kesin bir dille yalanladı.

Sultangazi Ülkü Ocakları eski Başkanı Ramazan Koçkesen’in İYİ Parti ile adı sıkça anılıyor. Emin Haber olarak siyasi kulislerde konuşulan bu iddiayı Koçkesen’e sorduk. Koçkesen, siyasi kulislerde özellikle Ülkücü camiada kulaktan kulağa yayılan bu fısıltının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Koçkesen, “Uzun süredir hakkımda aslı, astarı olamayan dedikodular üretiliyor. Bugüne kadar bu dedikodulara sessiz kaldım. Bazıları ismini adını dahi anmak istemediğim bayan ile beni yan yana getirmek istiyor.  Ben ülkücüyüm ve sonuna kadar da MHP’liyim. Bu dünde böyleydi, yarın da böyle olacak. Ne partimle, ne de davamla bir yol ayrımım söz konusu değildir.” Dedi.

Tasarım | Enba