Eminhaber.Org

Kahraman, sektör ilgili şaşırtan gerçeği açıkladı

Alanında dünyanın en büyük ikinci etkinliği olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD) ziyarete kapısını açtı. Bu yıl 61’incisi gerçekleştirilen fuar, ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren binin üzerinde markanın katılımıyla CNR Expo Yeşilköy’de başladı.

37 yıllık tecrübesiyle ayakkabı sektörünün dinamosu olan; GAMAS Grup fuara 3 markasıyla katıldı. Bay, bayan ve çocuk ayakkabı, bot ve halı saha ayakkabısı ile krampon ürünlerini görücüye çıkarak GAMAS Grubun standını yerli, yabancı çok sayıda kişi ziyaret etti. AYMOD Fuarı’ndan bekledikleri ilgiyi gördüklerini belirten GAMAS Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Kahraman, “Yaptığımız işler küçük gibi görünse de, aslında çok büyük işler yapıyoruz” dedi. Kahraman, AYMOD Fuarı’nda yeni ürünlerini yerli ve yabancı müşterilere tanıtma fırsatı bulduklarını belirterek, sektörün Sultangazi’deki sorunlarına da değindi.

Bu yıl 61’incisi gerçekleştirilen AYMOD Fuarı’na Sultangazi’den katılımın düşük olduğuna dikkat çeken Kahraman, “Bu yıl Sultangazi’deki firmaların yüzde 70’i fuara katılmadı. Firmalar istediği verimi ve potansiyeli bulamadıkları için bu fuara katılmıyorlar. Bunun başlıca sebebi ise Sultangazi’de bir organize sanayinin olmayışı. Sektöründe lider firma temsilcileri üretim fabrikamızı gelerek bizleri ziyaret ediyorlar. Fabrikada çalışma şartlarına baktıklarında uygun ortamı bulamıyorlar. Bundan dolayı da bu firmalarla sağlamamız gereken anlaşmalarımız daha başlamadan bitiyor. Sultangazi’de sektörümüzün en büyük sorunu bu ve hepimiz bu konuda muzdaribiz” diye konuştu.

GAMAS Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Kahraman, Rusya ve Kırgızistan başta olmak üzere birçok ülkede düzenlenen fuarlara da katıldıklarını söyledi.Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba