Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Aralık 2017

Kahta Dernekler Federasyonu’ndan AKYAD’a tam destek

AKYAD Başkanı Ahmet Süt, “Sultangazi'de ve İstanbul'da Adıyamanlıları hak ettikleri konuma taşıyacağız”

Ahmet Süt başkanlığındaki Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) yönetim kurulu üyeleri teşekkür ziyaretine başladı. AKYAD yönetimi ilk olarak Kahta Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan AKYAD Başkanı Ahmet Süt, “Sultangazi’de ve İstanbul’da Adıyamanlıları hak ettikleri konuma taşıyacağız” dedi.

AKYAD Başkanı Ahmet Süt ve Yönetim Kurulu Üyeleri 19 Aralık tarihinde gerçekleşen kongrede kendilerini yalnız bırakmayan STK’lara teşekkür ziyareti gerçekleştiriyor. Ahmet Süt ve ekibi ilk olarak, başkanlığını Av. Ali Yücel’in yaptığı Kahta Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Ziyaretlerinden dolayı AKYAD Başkanı Ahmet Süt ve ekibine teşekkür eden Kahta-Fed Başkanı Av. Ali Yücel, “Dün de AKYAD’ın yanında ve destekçisi olduk, bugün de olacağız. Ahmet başkanın şimdiye kadar AKYAD’a olan katkılarını çok iyi biliyoruz. Yine çok iyi biliyoruz ki AKYAD bundan sonra da Ahmet Süt başkanlığında daha güzel ve faydalı hizmetlere imza atacaktır. Akyad’ın dünden bugüne toplum yaranına yaptığı çalışmaları her zaman takdirler karşıladık. Bundan sonra Sultangazi’de yapılacak her hayırlı işte AKYAD ile Kahta Federasyonu’nun omuz omuza vereceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.

Kahta Dernekler Federasyonu’na bağlı dernek başkanları ve temsilcileri de AKYAD yönetimine çalışmalarında başarılar dileyerek, desteklerini ilan ettiler. Sultangazi’de yaşayan Adıyamanlıların AKYAD’dan beklentilerinin yüksek olduğunu belirten dernek başkanları, bu konuda kendilerinin de AKYAD’a ve başkan Ahmet Süt’e son derece inandıklarını söylediler.

19 Aralık’ta gerçekleşen kongrede kendilerini yalnız bırakmayan Kahta-Fed Başkanı Av. Ali Yücel ve yönetimine teşekkür eden Ahmet Süt, “Kahta Dernekler Federasyonu’nun çalışmalarını yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Adıyaman ve Kahta’nın birçok sorununu gündeme taşımız ve bu konuda da cesur adımlar atmışlardır. Federasyon başkanı Sayın Ali Yücel’e cesur girişimlerinden dolayı teşekkür ederiz. Bizler AKYAD olarak memleket faydasına atılan her adımı destekler, samimi olarak yapılan her çağrıya da kulak veririz.

Biz AKYAD olarak inanıyoruz ki, Kahta-Fed ve hemşerilerimizin de desteğiyle Sultangazi’de ve İstanbul’da Adıyamanlıları hak ettikleri konuma ya da konumlara taşıyacağız. AKYAD olarak sadece Adıyamanlıların değil tüm Sultangazililerin hizmetinde olan bir derneğiz.  Kendimizi Sultangazi ve Sultangazi’nin sorunlarından asla soyutlayamayacağımızı özellikle belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra AKYAD Başkanı Ahmet Süt, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel’e AKYAD’ın yayın organları olan “pirin” ve “inisiyatif” dergileri ile “AKYAD” logolu saat hediye etti.

Yorumlar

Tasarım | Enba