Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 6 Temmuz 2018

Kale Gibi Korunan Evde Soygun

Sultangazi’de bir eve giren çocuk hırsızlar, Asayiş Büro Amirliği Hırsızlık masası ekiplerinin başlattığı çalışma sonucu kıskıvrak yakalandılar. Gözaltına alınan çocuk hırsızlar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 26 Haziran Salı günü meydana geldi. Kale gibi korunan bir eve giren A.G.(15) ve A.T.(17),  apartman kapısını kredi kartıyla açarak içeri girdi. Evin kapısına gelen şüpheliler, kapıyı açmakta başarılı olamayınca tırmanarak evin çatısına çıktı. Buradan evin balkonuna inen şüpheliler, balkon kapısındaki kilitleri kırdı. Daha sonra plastik doğrama kapıyı açarak içeri girdi. Odaların altını üstüne getiren çocuk hırsızlar 2 dizüstü bilgisayar,1 cep telefonu, çeşitli elektronik eşyalar ve bir miktar parayı çalarak girdikleri balkondan çıkarak olay yerinden uzaklaştı.

Ev sahibi Recep Demirsoy’un ihbarı üzerine Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı hırsızlık masası ekipleri harekete geçti. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelilerin eşkallerini tespit ederek yakalamak için çalışma başlattı. A.G bir internet kafede, A.T. ise bir parkta kıskıvrak yakalandı. Emniyetteki sorgularında suçlarını itiraf eden A.G. ve A.T. işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. A.G ve A.T. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba