Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 22 Temmuz 2015

Kanber Koçak’dan Suruç Açıklaması

CHP Sultangazi ilçe başkan yardımcısı Kanber Koçak, Suruç’daki bombalı saldırı hakkında yazılı bir açıklama yayınladı.

 

CHP Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Kanber Koçak, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gençlere yönelik düzenlenen bombalı saldırı hakkında şu açıklamayı yaptı:

 

“Suruç Amara Kültür Merkezinde sosyalist gençlerin basın açıklamasında meydana gelen alçakça bombalı saldırı sonucunda hayatını kaybeden insanlarımızın acısını yüreğimde hissediyorum. Bu saldırı sadece orada bulunan insanlara değil yüreğinde barışı, umudu taşıyan tüm vicdanlara karşı yapılmıştır. Meydanlarda insanları kimliklerine, etnik kökenlerine ve mezheplerine göre ayıran, saldıran dilinden küfür yüreğinden kin eksik olmayan, halkı kutuplaştıran ve izlediği dış politika sonucu ülkeyi yangın yerine çeviren hükümette en az alçakça saldırıyı yapan terör örgütleri kadar katil ve eli kanlıdır.

 

Bizler bu saldırının faillerinde tırlarla silah gönderen azmettiricilerinizi de tanıyoruz. Bu katliamın faili meşhurdur. Yaralılara acil şifa hayatını kaybeden insanlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Yorumlar

Tasarım | Enba