Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 17 Şubat 2018

Kanımın son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğim

Son günlerde artan çocuk istismarı haberleri sosyal medyada binlerce kişinin isyan etmesine yol açtı. Tepki gösterilen ilk olay, 11 Şubat tarihinde Adana’da yaşanmıştı. Sokakta düğün yapıldığı sırada, düğün evine giren evli ve 1 çocuklu Sedat K. (20), içeride uyumakta olan 3 yaşındaki çocuğa tecavüz etmişti. Mahalle sakinlerinin elinden polisin kurtardığı Keser, ifadesinde “Kız olay sırasında ağlıyordu. Yaptığımdan pişmanım” demiş ve cezaevine gönderilmişti.

“KANIMIN SON DAMLASINA KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM”

Çocuklara yönelik cinsel istismar ve tacizlere daha fazla dayanamayan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem “#istismardeğilcinayet #çocukistismarınasessizkalma” hashatgleriyle paylaşımlarda bulunarak farkındalık yaratmaya çalıştı. Yaptığı paylaşımlarda bir anne olduğunu hatırlatan Arzu Erdem, “Yavrularımızın bedenine dokunanın hak ettiği cezayı alması için kanımın son damlasına kadar mücadeleye devam edeceğim… Allah yavrularımıza kastedenleri kahır eylesin.” İfadelerini kullandı.

ATV’de Müge Anlın’nın hazırlayıp-sunduğu programa da telefonla bağlanan MHP Milletvekili Arzu Erdem, “Çocuk istismarı günümüzde çok sık rastlanan bir şiddet biçimidir. Daha da sıklaşmaya başladığını görüyoruz. Bu da toplumumuzun ne kadar eğitime ve bu manada yönlendirmeye muhtaç olduğunu görüyoruz. Çocuk istismarında ki öncelikli görev ebeveynlerinize düşmektedir. Bu görevi ebeveynler üstlenirse, çocuklarımızda şeffaf bir şekilde sokakta veya evlerde uğradıkları şüpheli davranışları ailelerine ileteceklerdir, uyanık ve açık olacaklardır. Çocuklarımıza ister kız, ister erkek olsun ‘bu beden benim’ demeyi öğretmeliyiz. Ve yine çocuklarımıza istismarın işaretlerini oluşturabilecek davranışları öğretmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba