Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİSPOR 28 Mart 2016

Karate’de Sultangazi’nin Gururu, Asuman Arabacı

İstanbul'da düzenlenen 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nda Sultangazi Belediye Spor Kulübü Sporcusu Asuman Arabacı, 2’nci olarak kürsüye çıktı…
Karate’de Sultangazi’nin Gururu, Asuman Arabacı
Ali Baba Halı Yıkama

Türkiye’nin madalya sıralamasında birinci olduğu; 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’nda  ilçemizi temsil eden Sultangazi Belediye Sporcuları Asuman Arabacı ve Berkay Bayhan, ülkemizi temsil eden sporcular arasında yer alarak göğsümüzü kabarttı.

Geçtiğimiz hafta Düzce’de yapılan; Okullar arası Karate Şampiyonasında ilçemizi temsil eden sporcular arasında bulunan Asuman Arabacı ve Berkay Bayhan kilolarında şampiyon olarak, 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvasına katılmaya hak kazanmışlardı. Berkay Bayhan ayrıca Temmuz ayında Trabzon’da ilk defa yapılacak olan Karate Olimpiyatlarında ilçemizi temsilen madalya mücadelesi verecek.
berkay beyhan
Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu’nda iki gün süren ve 28 ülkeden 780 sporcunun katıldığı turnuvaya Türk sporcular damga vurdu. İlçemizi temsil eden sporcular arasında aynı zamanda Türkiye Karate Milli Takım sporcusu olan Asuman Arabacı, finalde 3-2 kaybettiği müsabakadan sonra madalya seremonisi kürsüsüne 2’nci olarak çıktı ve gümüş madalyayı ilçemize getirdi.

asuman arabacı

Tasarım | Enba