Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SULTANGAZİ 1 Aralık 2017

Kardeşler Oto Lastik’den ‘Kış Lastiği’ Uyarısı

Kardeşler Oto Lastik sahibi Evren Bükecik, kış lastiği takma uygulaması, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık (BUGÜN) tarihinden itibaren başladığını belirterek, “Kış lastiği daha fazla yol tutuşu, daha kısa fren mesafesi, akıcı ve güvenli trafik demek!” dedi.

Kar yağmadan önce stoklarını tamamlayan lastik satıcıları, işlerinin birkaç gündür kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması nedeniyle, kar lastiği satışı ve lastik değişimindeki yoğunluğun daha da arttığını kaydettiler. Cebeci Mahallesi S. Caddesi No: 88 adresinde bulunan Kardeşler Oto lastik yoğun bir tempoyla satışlarına devam ediyor. Kardeşler Oto Lastik sahibi Evren Bükecik, başlayan kış mevsimi ile birlikte sürücülerin kar lastiği takmaları gerektiğini belirterek uyarıda bulundu.

Kar lastiklerinin kazaların önüne geçerek hayat kurtardığını ifade eden Bükecik, “Toplu taşımacılık yapan ve şehirlerarası yolları kullanan sürücüler başta olmak üzere, tüm araç sahiplerinin kar lastiği kullanması gerekiyor. Çünkü kışın lastiği kış lastiğidir. Kış lastiği; ıslak, karlı ve buzlu yollar için özel olarak hazırlanır. Özel sırt karışımı ve tasarımı sayesinde kış koşullarında daha fazla yol tutuşu ve daha kısa fren mesafesi sağlar. Kış lastiği kullanımına sadece ticari araç değil, tüm sürücülerin özen göstermesi gerekir. Çünkü yağışlı havalardaki kazaların önemli bir kısmı uygun lastiklerin kullanılmamasından kaynaklanıyor.” Dedi.

Kardeşler Oto Lastik’de değişim ücreti ise; 4 lastik değişim ve ront balans ayarları dahil 60 TL, lastik+ balans 30 TL

İletişim: 0531 313 32 78 – 0534 200 93 01

Yorumlar

Tasarım | Enba