Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Kasım 2016

Kaymakam Uslanmaz Kamyonlara ‘DUR’ Dedi

Geçtiğimiz günlerde gazetemiz GÖZLEM ve EMİN HABER’in manşetten verdiği, hafriyat kamyonlarının, Sultangazi ilçesinde UKOME “geçemez” kararına rağmen bazı caddelerden geçiş ihlali yaptığı haberinden sonra kaymakamlığın aldığı önlemler sonucu bu ihlalin artık yaşanmadığı görülüyor.

VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATIYORLARDI

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz’ın göreve başlamasından sonra esnaf ve vatandaşın özellikle gazetemiz GÖZLEM üzerinden sık sık gündeme getirdiği, “Caddelerimizden harfiyat kamyonları yasak olmasına rağmen geçiş yapıyorlar. Bu durum hem can hem de mal güvenliğinin tehlikeye atılmasına neden oluyor.” Şikayetlerini dikkate alarak, bu geçiş ihlallerinin sona ermesi anlamında gerekli tedbirlerin alınması için gerekli mercilere yazılı olarak emir verdiğini söylemişti.

UKOME KARARLARI HİÇE SAYILIYORDU

İlk dönemlerde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünün (UKOME) 2012 yılında aldığı “Hafriyat veya mıcır taşıyan kamyonların Atatürk Bulvarı Caddesini güzergah olarak kullanmaları yasaklanmıştır” kararını dikkate almayan özellikle taş ocaklarından maden taşıyan kamyonlar Atatürk Bulvarı Caddesini geçiş güzergahı olarak kullanıyorlardı.

Geçiş ihlali yapan kamyonlar aşırı hız ve ışık ihlali de yapınca bu güzergahı kullanan yaya ve sürücüler için tehlike olmaya başlamışlardı. Sık sık kazaların yaşandığı bu güzergahlarda ilçemiz sakinleri can ve mal tehlikesi yaşamışlardı.

KAYMAKAM USLANMAZ DURUMA EL KOYDU

Haberimizin ardından gazetemize trafik şube müdürlüğü üzerinden yazılı bir açıklama gönderen Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, bu ihlallerin kaymakamlık ve emniyet müdürlüğü kontrolünde bazı özel durumlarda yaşandığını bunun haricinde gerekli önlemlerin alındığını ve bu ihlallerin sona ereceğini bildirmişti.

ATATÜRK BULVARI ARTIK KAMYONSUZ

Caddenin diğer yollarla kesiştiği noktalarına gerekli ikaz tabelalarını koyan ve trafik polislerinin sürekli kontrolü sonucu bu ihlalleri yok denecek kadar aza indirgeyen Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, ilçe sorunları hakkında ne kadar duyarlı olduğunu da göstermiş oldu.

IMG_4802

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba