Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Haziran 2018

Ketıl Gerçeği: Terör Örgütlerinin savunuculuğunu yapanlar yine çuvalladı

Terör örgütlerinin kalemşörlüğünü yapan sosyal medya hesapları ile sözde bazı basın organları; “Duvara ketıl resmi çizen gençler tutuklandı” başlığıyla paylaştığı haberler ‘fos’ çıktı. Sosyal medyada yeni bir algı yaratmaya, sözde basın yayın organlarında işin gerçek yüzünü gizleyerek konuyu başka yöne çekmeye çalıştılar. Ajitasyon yaparak terör örgütlerinin savunuculuğunu yapan ve yasadışı eylemleri meşru göstermeye çalışan zihniyetlerin foyasını ise Emin haber bir kez daha ortaya çıkardı.

24 Haziran öncesi sosyal medyada algı operasyonları devam ediyor. Son günlerde sözde milletvekilinden sözde sanatçısına, sözde gazetecisinden sözde yazarına kadar bazı kesimler tarafından Gazi Mahallesi’nde yapılan bir operasyon sonrası sosyal medyada ‘algı’ operasyonu başlatıldı.

Gazi Mahallesi’nde duvarlara terör örgütünün isimlerini yazarak, terör propagandası yapanlar vatandaşın ihbarı ve polisin başarılı operasyonuyla gözaltına alındı. Bu operasyondan sonra özellikle sosyal medyada terör örgütünün propagandasını yapmayı görev edinen tipler yine ortaya çıkarak, algı operasyonu yapmaya başladılar. Bu algı operasyonuna sözde bazı gazete ve internet haber siteleri de destek verdi.

VATANDAŞ YASA DIŞI HERŞEYİ İHBAR EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçen Tem-Güvenlik Büro Amirliği ekipleri, detaylı ihbar içeriğindeki eşkale uyan B.T., S.K. ve U.A.’yı bir müddet fiziki takibe aldı. Gazi Mahallesi’nde duvarlara yazılım yaparak “PKK, YDGG-H, HPG” şeklinde bölücü terör örgütü propagandası yapan 3 şüpheliden 2’sini ekipler, kovalamaca sonucu sırt çantalarındaki sprey boyalar ile birlikte yakaladı.

Kayıplara karışan üçüncü şahıs ise ekiplerin çalışması sonucu kısa bir süre sonra saklandığı yerde gözaltına alındı. Operasyonda dikkat çeken ise, kaçan şahısların sırt çantalarını Gazi Mahallesi Millet Caddesi üzerinde boş bir alana atarak, aynı cadde üzerinde bulunan HDP Seçim İrtibat Bürosu’na sığınmaya çalışmaları oldu.

“Terör örgütü propagandası yapmaktan” gözaltına alına şüphelilerden B.T. ve S.K.çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, U.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İLK DEFA EMİN HABER’DE!

İŞTE GERÇEK!

Terör örgütlerinin kalemşörlüğünü yapan sosyal medya hesapları ile sözde bazı basın organları; “Duvara ketıl resmi çizen gençler tutuklandı” başlığıyla paylaştığı haberler ‘fos’ çıktı. Sosyal medyada yeni bir algı yaratmaya, sözde basın yayın organlarında işin gerçek yüzünü gizleyerek konuyu başka yöne çekmeye çalıştılar. Ajitasyon yaparak terör örgütlerinin savunuculuğunu yapan ve yasadışı eylemleri meşru göstermeye çalışan zihniyetlerin foyasını Emin haber bir kez daha ortaya çıkardı.

İŞTE ŞÜPHELİLERİN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPTIĞI YAZILIMLAR

İŞTE ORJİNAL RESMİ KESEREK PAYLAŞTIKLARI HABER VE FOTOĞRAFLAR


Öte yandan; Legal örgütlenme olarak bilinen Dev-Lis yazılımı ile hemen yanındaki “PKK”nın aynı karakterlerle aynı ellerden çıkıyor olması dikkat çekiyor.

GAZİ MAHALLESİ’NDE TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELE SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Sultangazi Tem-Güvenlik Büro Amirliği ve Kalekol Amirliğine bağlı ekipler bölgede terör örgütlerinin hiçbir eylemine göz açtırmıyor.24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği genel seçimleri öncesi, hain ideolojileriyle zehirledikleri gençleri sokağa süren terör örgütleri kaos yaratma, huzursuzluk çıkarma amaçlarından vazgeçmiyor.

GAZİ HALKI VE ESNAFI MAHALLEDE HUZURUN DEVAMLILIĞINA KATKI SAĞLIYOR

Mahalle sakinler artık terörü istemediklerini açık yüreklilikle dile getiriyor. Mahalle sakinlerinden Orhan Taş, 20 yıldır Gazi Mahallesi’nde yaşadığını dile getirerek, “20 yıl sonra mahallemde huzuru gördükten sonra aynı zamanda bir esnaf olarak ne kepenk kapatmaya, ne de mahallenin savaş alanına dönmesine hiç mi hiç tahammülüm yok. Polis arkadaşlar her gün uğruyor, selam veriyorlar ve ‘Bir ihtiyacınız var mı?’ diye soruyorlar. Bu yıllardır özlediğimiz bir tabloydu. Bizde Gazi halkı ve esnafı olarak bu mücadelede polisimize her türlü katkıyı sağlamalıyız.” Dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba