Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Nisan 2018

‘Kimsenin yapamayacağı bir işi yapacağım’ dedim…!

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Eğitim ve Kariyer Buluşmaları, gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Gaziosmanpaşalı gençler, medya ve iş dünyasındaki başarılı isimlerle bir araya gelerek meslek seçimleri ve kariyer planlamalarına dair önemli bilgilere sahip oldu.

Eğitimdeki başarılarıyla ilçeye büyük katkı sağlayan Gaziosmanpaşa Belediyesi, gençlere kariyer planlamalarında katkısı olacak dev bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Haber Spikeri Işıl Açıkkar, Spor Yorumcusu Ersin Düzen, OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar ve Youtuber Ruhi Çenet’in katılım gösterdiği Eğitim ve Kariyer Buluşmaları, Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Katılımın yoğun olduğu programda OSES Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar, iş hayatında kariyer adımları ve girişimcilik semineri ile gençlere kendi hayatından örnekler verdi. Çok küçük yaşta seyyar satıcılıkla iş hayatına atıldığını ifade eden Yaşar, “Ben seyyar satıcılık yaparken ‘kimsenin yapamayacağı bir işi yapacağım’ dedim ve insanlar bana inanmadı. ‘Yaptığım işi marka haline getireceğim’ dedim, çevremdekiler yapamazsın dedi. Ama ben kimseyi dinlemedim ve markamı oluşturdum. İşimi severek yaptım, inandım ve başardım. İşimi severek yaptım. İşinize sevginizi ve emeğinizi katarsanız başaramayacağınız bir iş olamaz” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba