Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÜST MANŞET 23 Kasım 2016

Kızılırmak’ta arama faaliyetleri devam ediyor

İstanbul’da tır gasbettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelilerin, iş adamı Kenan Kırmaç’ı kaçırıp öldürdükleri ve cesedini parçalayarak Çorum’da Kızılırmak’a attıkları iddiası üzerine Kargı ilçesinde başlatılan arama faaliyetinde Kırmaç’a ait olduğu iddia edilen bir ceset parçası bulundu.

Sultangazi’de 5 gün önce tır gasbettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelilerin 9 Kasım’da kaçırıldığı yönünde ihbar yapılan tekstilci Kenan Kırmaç’ın öldürülerek cesedinin parçalanıp Çorum’un Kargı ilçesinde Kızılırmak’a atıldığı yönündeki ifadelerinin ardından başlatılan arama çalışması sürüyor.

kenan-kırmaç-

İl Jandarma Komutanlığı ile İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü bünyesindeki 25 kişilik ekip, ilçeye 25 kilometre mesafedeki Maksutlu köyü ile Karapürçek köyü Kışla mevkisinde Kızılırmak’ta arama faaliyetlerine devam ediyor. İki bot ile yüzeyden arama gerçekleştiren ekiplere iş adamı Kırmaç’ın ağabeyi Orhan Kırmaç ile yakınlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik grup da kıyıdan arama yaparak destek veriyor.

Akarsu yatağının geniş olması ve akıntının az olması nedeniyle su altında arama yapılması amacıyla AFAD tarafından Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğünden talep edilen 5 dalgıç da Kızılırmak içerisinde arama gerçekleştirdi.

Bölgedeki arama sırasında dalgıçlar tarafından su içerisinde Kırmaç’a ait olduğu iddia edilen bir ceset parçası bulundu. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine teslim edilen parçanın incelenmek ve DNA testi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderileceği bildirildi.

kenan-kırmaç-1

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba