Eminhaber.Org

Komşularına evinin balkonundan mini konser verdi

Sultangazi’de 20 yaş altı olan bir genç sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinin balkonunda komşularına mini konser verdi. Devriye atan polisler de konsere siren ve alkış çalarak destek verdi.

Sultangazi’de sokağa çıkma yasağı nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır evinde bulunan Muhammed Yuşa Kaynak (19), evlerinin balkonundan gitar çalarak şarkı söyledi. Komşuları da şarkı söyleyen genci görünce balkonlara ve pencerelere akın etti. Bir yandan gence eşlik eden bir yandan da cep telefonu ile görüntüleyerek o anları ölümsüzleştirdiler.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle devriye atan polis, tesadüfen mini konserin verildiği sokaktan geçti. Gitarıyla komşularına mini konser veren gence polislerde siren çalarak destek verdi. Daha sonra genci alkışlayarak sokaktan ayrıldılar.

Kendisini görüntüleyen gazetecilere konuşan Kaynak, “Aynı zamanda bize de moral oluyor. 20 yaş altı olduğum için ben 1,5 aydır evdeyim. Daha 19 yaşındayım. Bizde dışarı çıkamıyoruz, hiçbir şey yapamıyoruz. Normalde çok gezen bir insanım. Her yere gidip oturan gitar çalıp, müzik söyleyen birisiyim. Bende balkonda yapmaya karar verdim bunu. İnsanları eğlendirelim biraz. Ailemle balkonda oturuyoruz. Bu şekilde kendimizi motive ediyoruz. Bugünler elbet bir gün geçecek. İnşallah hep beraber sokağa çıkacağız. Herşey eskisi gibi olacak” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba