Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Ocak 2019

Konyalıların Adayı: Mehmet Ali Yuvakgil

Sultangazi’de bir araya gelen Konyalılar, hemşerileri Ak Parti meclis üyesi aday adayı Mehmet Ali Yuvakgil’i yeni dönemde Sultangazi Belediye meclisinde görmek istediklerini dile getirdiler.

İstanbul Konya Ilıgınlılar Derneği düzenlediği kahvaltılı programda Mehmet Ali Yuvakgil’e tam destek verdi. Programa Ak Parti Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’da katıldı.

Gövde gösterisinin yapıldığı program Dilek Pasta, Cafe ve Restaurant’ta düzenlendi. Programa, Ak Parti Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun’un yanı sıra Aksaray Dernekler Federasyonu Başkanı Salih Şimşek, Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Tuğrul Urhan, Konsiad Başkanı Kemal Çelik, İstanbul Konyalılar Derneği Başkanı Kudret Fikirli, İkitelli Organize Sanayi Bölge Başkanı Hakan Tunç, Sultangazi Müteahhitler Derneği Başkanı Azmi Göktaş, Cebeci Mahallesi Muhtar adayı Adem Karaca, iş adamları ve 200’e yakın davetli katıldı.

İstanbul Konya Ilıgınlılar Derneği İzzet Yuvakgil ve oğlu Ak Parti Belediye Meclis Üyesi aday adayı Mehmet Ali Yuvakgil davetlileri tek tek kapıda karşıladı. Programda konuşan Meclis Üyesi aday adayı Mehmet Ali Yuvakgil, katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür ederek, “Hepinizden rıza duanızı bekliyorum” dedi.

“MEHMET ALİ YUVAKGİL KARDEŞİMİZİN YANINDAYIZ”

Aksaray Dernekler Federasyonu Başkanı Salih Şimşek, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Sultangazi’de özlenen bir tablonun gerçekleştiğine vurgu yapan Niğde Dernekler Federasyonu Başkanı Tuğrul Urhan’da ,“Ben Mehmet Ali Yuvakgil kardeşimi öncelikle tebrik ediyorum. Çıkmış olduğu bu yolda da Niğdef olarak her zaman yanındayız” dedi.

İstanbul Konyalılar Derneği Başkanı Kudret Fikirli, “Biz Konyalılar olarak parti ayırımı gözetmeden aktif siyasette yer almak isteyen hemşerilerimize destek vereceğiz” ifadelerini kullanarak Mehmet Ali Yuvakgil’e tam destek verdiklerini açıkladı. Konsiad Başkanı Kemal Çelik ise, “Mehmet Ali kardeşimiz bizim için çok önemli. Var gücümüzle Mehmet Ali kardeşimizin yanındayız. Yeni dönemde Abdurrahman başkanımızın yanında görmek istiyoruz” dedi.

“ÇOK İNCE ELEYİP, SIK DOLAYACAĞIZ”

Ak Parti Belediye Meclis üyesi aday adayı Mehmet Ali Yuvakgil’e destek amaçlı düzenlediği programda konuşan Belediye Başkan adayı av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi’nin Ak Parti açısından güçlü bir ilçe olduğunu söyledi. Dursun, “Sizlerin desteği olduğu sürece biz kendimizi güçlü hissederiz. Meclis üyeliği listesinde çok ince eleyip, sık dolayacağız. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık eylesin” diye konuştu.

ucler-kuyumculuk ersin yolat
Tasarım | Enba