Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ 17 Mart 2018

Korsan takside uyuşturucu ticareti

Korsan takside uyuşturucu ticareti
Ali Baba Halı Yıkama

Gazi Mahallesi’nde devriye görevi yapan Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, İsmetpaşa Caddesi’nde telefonla konuşan bir kişiyi takibe aldı.

Edinilen bilgiye göre; Gazi Mahallesi’nde devriye görevi yapan asayiş büro ekipleri, İsmetpaşa Caddesi’nde sürekli telefonla konuşan U.T’den şüphelenerek takibe aldı. U. T’nin tavırlarından şüphelen polis, şüpheliyi adım adım takip etti. U.T’nin bir araca binmesiyle birlikte, polis operasyon için düğmeye bastı.

Bindiği araçtan inen U.T’yi gözaltına alan ekipler, aracı takip etmeye devam etti. Araçta 3 kişinin daha bulunduğunu ve bunlardan birinin de U.T’nin yakın arkadaşı H.E olduğu bilgisini alan ekipler, Esentepe Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı üzerinde aracın önünü kesti. Uyuşturucu ticareti yapılan araçta bulunan üç kişi de gözaltına alındı.

Şüphelilerin üst aramasını yapan ekipler,  U.T’nin üzerinden 37 gram eroin, H.E’nin üzerinden ise 25 gram eroin ele geçirdi.

Operasyon sonrasında şüphelilerin gözaltına alındığı aracın korsan taksi olduğu anlaşıldı. Araç sürücüsüne korsan taksicilikten ve uyuşturucu ticaretinden işlem yapıldı.

U.T ve H.E’nin de emniyetteki işlemlerin ardından adli mercilere sevk edildiği öğrenildi.

Tasarım | Enba