Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Ekim 2017

‘Küçük Aysel’in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 2’ Çıktı

Eğitimci Yazar Bedriye Arık Çambel’in ikinci kitabı “Küçük Aysel'in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 2” çıktı.
‘Küçük Aysel’in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 2’ Çıktı
Ali Baba Halı Yıkama

Eğitimci Yazar Bedriye Arık Çambel’in ikinci kitabı “Küçük Aysel’in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 2”, Onur Basım Yayınları’ndan çıktı. “Küçük Aysel’in Günlüğü” serisinin ilgi gören ilk kitabı “Küçük Aysel’in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 1”den sonra okurla buluşan “Küçük Aysel’in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 2”dolu içeriğiyle dikkat çekiyor.

Uzun yıllardır Sultangazi’de görev yapan Eğitimci Yazar Bedriye Arık Çambel’in “Küçük Aysel’in Günlüğü” serisinin ikinci kitabı “Küçük Aysel’in Günlüğü Hep Farklı Hikayeler 2”nin arka kapağında;

“Sürekli kıskanılmış bir insanı bir gün aşağılayarak kıskanmak ve insanların gözü önünde hakarete uğratmak asla zarar veremez. Bazen diliyorum ki! Hayatımızda yaşadığımız olumsuzluklar ve bu olumsuzluklarla baş edemeyip teslim olmamız, eski gelenek ve göreneklerimizi aşamadığımız veya bize bu gelenek ve göreneklerin yaşatılmadığından mı kaynaklanıyor?

 Tilki ve sinsi ne kadar özdeşleştirilmiş. O zaman kork tilkiden, kendini sakın sinsiden; böyle bir şey mümkün mü, değil!

Tuzaklar tilkilere kurulur. İnsanlar ise hayatta tilki tuzaklarında yürür. İnsanın gözü nasıl başka ise sözü de başkadır. Göz nasıl bakıyorsa söz de öyle akmalı. Göz başka söz başka olmamalıdır.  Gözle gönül birleşerek hareket etmelidir. Gönlün istediğini göz bir kerede görememişse o gözün güzelliğine yazıktır. Güzeli göremeyen gözün güzel bakması da mümkün değildir. Kalp sıkışarak atıyorsa heyecan verir. Kalp normal ritminde atıyorsa o kalp bitmiştir. Tedavisi ise kalbin ritminden çıkarak atmasıdır” yazıyor.

“Küçük Aysel’in Günlüğü Farklı Hikayeler 1” ile dikkatleri üzerine çeken Eğitimci Yazar Bedriye Arık Çambel, kitabının yoğun ilgi gördüğünü ve “Küçük Aysel’in Günlüğü Farklı Hikayeler 3” serisinin de çok yakında raflardaki yerini alacağının müjdesini verdi.

Sizlerde kitaba aşağıdaki linke tıklayarak sahip olabilirsiniz…

http://www.kitapyurdu.com/kitap/kucuk-ayselin-gunlugu-2-amp-hep-farkli-hikayeler/438360.html&manufacturer_id=197300

Tasarım | Enba