Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 5 Aralık 2015

‘Kurusıkı’ ayakta alkışlandı

‘Kurusıkı’ ayakta alkışlandı
Ali Baba Halı Yıkama

Levent Kazak’ın yazıp yönettiği, Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Selen Uçer, Beyti Engin ve Bülent Alkış’ın oynadığı ve geçen sezon kapalı gişe oynayan Kurusıkı, geçtiğimiz akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelendi. 500 kişilik salonu full dolduran oyun bitiminde seyirciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

 

AYSA tarafından sahneye konan oyun, drama ile komediyi iç içe geçiriyor.

 

İlginç matematiği ile seyirciyi şaşırtmakla kalmayan, aynı zamanda toplumsal suç ortaklığı teması üzerine de önermelerde bulunan ‘Kurusıkı’, geçtiğimiz akşam Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahnelendi. Levent Kazak’ın hem yazıp hem yönettiği Kurusıkı, seyirciyi hem düşündürüyor hem eğlendiriyor. Seyirciyi bir yandan türlü tahminlere yönlendirirken öte yandan bu tahminlerinde yanıltmayı başarıyor, sürprizleriyle heyecanı hep üst noktada tutuyor. Oyun, dramatik yapıyı ve komedi dengesini dozunda sunmayı başarıyor.

1449310231_Kurus__k___oyundan_2

Kurusıkı, güçlü kadrosuyla da dikkat çekiyor. İzleyicisini hem güldüren, hem de düşündüren oyunda Mete Horozoğlu, Bihter Dinçel, Beyti Engin, Selen Uçer ve Bülent Alkış aynı sahneyi paylaşıyor.

 

“Salonlar boş kalmasın, oyunlarımıza gelin”

 

Oyun öncesi basın mensuplarının karşısına çıkan oyuncular, hem birlikte çalışmaktan hem de yaptıklarını işten çok keyif aldıklarını söyledi. Mete Horozoğlu seyircilere seslenerek “Oyunumuza gelin, bizden başka tüm oyunlara da gelin. Tiyatronun seyirciye ihtiyacı var. Bu salonlar boş kalmasın. Oyun sizlerle güzel” şeklinde konuştu.

1449310234_Kurus__k___1

Tasarım | Enba