Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, Genel, SİYASET, ÜST MANŞET 30 Ocak 2020

Kutbay; Atatürk’ün tutuşturduğu meşaleyi biz devraldık

Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı Cumhuriyet Meydanında Atatürk Büstüne Çelenk bırakma töreni gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Özlem Kutbay yaptığı açıklamada “Mustafa Kemal Atatürk’ün tutuşturduğu meşaleyi Arnavutköy’de İstanbul’da, tüm yurdumuzda ve ülkemizde el ele gönül gönüle taşıyacağımıza atamızın huzurunda söz veriyoruz” dedi.

Tuğçe HUY- Emin HABER/ARNAVUTKÖY…  Törene İlçe başkanının yanı sıra parti yönetimi, İlçe Gençlik Kolları ve Kadın Kollarıyla çok sayıda partili katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende çelenk bırakıldıktan sonra konuşmasını gerçekleştiren Kutbay, şu açıklamalarda bulundu;

‘HİÇBİR KARANLIK DÜŞÜNCEYE BUNDAN BÖYLE YER YOK’

“Bugün burada toplanmamızın en büyük gayesi; bizde meşalemizi tutuşturacağız, sözlerimizi tutacağız, atamızın izinden yürüyeceğiz ve Arnavutköy’de yepyeni bir yol inşa edeceğiz. Yolunuzu kendimiz belirleyeceğiz. Hiçbir karanlık düşünceye bundan böyle yer yok. Buraya aydınlık getireceğiz, günden güne çoğalacak bu kalabalık söz veriyoruz. İşte bu nedenle bugünün önemi bizim için büyük, bugün bizim miladımız olduğu gün. Seçilmiş bir başkan ve seçilmiş bir yönetim olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırmasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle tören sona erdi.

Yorumlar