Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİ 26 Şubat 2015

Liseli Mehmet Gazi Mahallesi’ndeki çatışmada öldü

Gazi Mahallesi’nde DHKP-C’lilerin uyuşturucu kavgası nedeniyle açtığı ateş sırasında oradan geçen 18 yaşındaki liseli Mehmet, hayatını kaybetti.

 

Gazi Mahallesi’nde, iki grup arasında uyuşturucu sebebiyle meydana gelen olayda, 18 yaşındaki lise öğrencisi Mehmet Emin Akgül pompalı tüfekle vurularak hayatını kaybederken, 1 kişi de ağır yaralandı.

 

ANA HABERDE SADECE FOX GÖRDÜ

 

Evine giderken yürüdüğü sokakta vurulan 18 yaşındaki Mehmet’in ölümüne, ana haber bültenleri sessiz kalırken, olayı sadece FOX Haber gördü. Fatih Portakal, Mehmet Emin’in 18 yaşında olduğuna dikkat çekerek ailesine mikrofon uzattı.

 

FOX Haber mikrofonuna konuşan liseli Mehmet Emin’in ağabeyi Yıldırım Akgül “Sigara içmeyen bir çocuk orada suçsuz yere çatışmanın ortasına giriyor, vefat ediyor” dedi.

 

FOX Haber liseli Mehmet’in ailesine mikrofon uzattı

 

MEHMET EMİN’İN HAYATINI KAYBETTİĞİ OLAY

 

Olay, 24 Şubat’ta saat 19.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, yüzleri maskeli ve ellerinde pompalı tüfek bulunan DHKP-C’li bir grup, uyuşturucu sattığı gerekçesiyle Çelik Ailesi’nin oturduğu evi bastı. Ailenin büyük oğlu B.Ç.’yi arayan örgüt üyeleri, B.Ç’nin evde olmaması üzerine eve ve evin önünde bulunan bir araca ateş açtı. DHKP-C’liler olay yerinden uzaklaşmaya başladıkları sırada, karşılarına B.Ç.’nin kardeşi Murat Çelik ile arkadaşı Mustafa Ürek çıktı.

 

LİSELİ RASTGELE AÇILAN ATEŞ İLE ÖLDÜ

 

DHKP-C’liler, Çelik ve Ürek’in üzerine pompalı tüfekle ateş açtı. Olayla bir ilgisi bulunmayan ve o sırada sokaktaki evine gittiği öğrenilen 18 yaşındaki lise öğrencisi Mehmet Emin Akgül adlı genç de vuruldu. Murat Çelik ile Mehmet Emin Akgül olay yerinde can verirken, Mustafa Ürek ağır yaralandı.

 

POLİS, 5 POMPALI TÜFEK VE 1 TABANCA BULDU

 

Olayı gerçekleştiren şüphelilerin DHKP-C’li olması nedeniyle, soruşturmayı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yürütmeye başladı. Soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şubesi ekipleri çevrede araştırma yaparken, 1260. Sokak’taki bir duvarın kenarında kot pantolona sarılı vaziyette 5 pompalı tüfek, 1 tabanca ve maskeler bulundu.

 

Ekipler, silahları incelenmek üzere İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderdi.

 

LİSE SON SINIFTAYDI

 

Saldırıda ölen Mehmet Emin Akgül’ün Şişli Endüstri Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi olduğu, bir bankada staj yaptığı belirtildi. Hediye Hanım Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verilen Akgül’ün arkadaşları, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarda, Akgül’ün uyuşturucu satmadığını, çatışma arasında kalarak hayatını kaybettiğini ifade ettiler.

Yorumlar

Tasarım | Enba