Eminhaber.Org

Lüks araçlı yüzü maskeli hırsızlar kamerada

Sultangazi’de, park halindeki lüks aracın camını kırarak 22 bin TL değerindeki nbt ekranı çalan yüzü maskeli hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı.

Olay, geçtiğimiz gün sabah saat 06.00 sıralarında Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi’nde meydana geldi. lüks araçlı ve maskeli hırsızlar, Turan Özkanca isimli vatandaşın arabasının arka camını kırarak aracın kapısını açtı. Arabanın içine giren hırsızlardan biri, 22 bin TL değerindeki nbt ekranı yerinden sökerek çaldı. Olayın yaşandığı sokakta bulunan bir firmanın gece bekçisi tarafından fark edilen yüzü maskeli hırsızlar, geldikleri lüks araca binerek olay yerinden kaçtı.

Araç sahibi Turan Özkanca, “Sabah 06.00’da evimin olduğu sokakta bulunan bir şirketin bekçisinin ‘arabanı soyuyorlar’  bağırmasıyla olaydan haberdar oldum. Bekçinin ikinci bağırışında kalktım, hemen aşağı indim. İndiğimde zaten gitmişlerdi. Arabamın ön torpidosunda geniş nbt ekran vardı. Onu alıyorlar. Bekçi görünce kaçıyorlar. Arabada lojistik malzemeler, direksiyon olmak üzere 70-80 bin TL’lik malzeme var. Kaçmasalardı bunları da çalacaklardı. Bekçi gördüğü için diğer malzemeleri bırakıp, sadece ekranı alıp kaçıyorlar.

Ellerinde tornavida mı? bir şey var. Arka camı kırıyorlar. Kırdıktan sonra arka kapıyı açıp, içeri giriyor. Arkadan ön kapıyı açıp, araçtan iniyor. Tekrar ön kapıdan araca biniyor. 1 dakika içinde ekranı söküp alıyor. 1 dakika daha zamanları olsa aracın içindeki malzemeleri, direksiyonu alıp gidecekler. Şoförle beraber 4 kişiler. Geldikleri araç siyah camlı, şahısların hepsi maskeli ve eldivenli. Bekçi bağırmasa hiçbir şeyden haberimiz olmayacak” dedi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Yaşanan hırsızlık olayı ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, siyah lüks bir araç, Turan Özkanca’nın parka halindeki lüks aracının bulunduğu sokağa geliyor. Kısa bir süre sokakta turlayan araç, daha sonra Özkanca’ya ait aracın önüne park ediyor. Araçtan yüzü maskeli 3 kişi iniyor. Şüphelilerden biri gözcülük yaparken, diğeri elinde tornavida olduğu düşülen bir materyalle aracın arka camını kırıyor. Camı kırdıktan sonra arabaya binen şüpheli, daha sonra aracın ön kapısını açarak araçtan iniyor. Şüpheli ön kapıdan tekrar araca biniyor. Elinde demir parçası olan bir başka şüpheli araca doğru yanaşarak, arabaya binen arkadaşına uzatıyor. Arabanın içindeki nbt ekranı söken yüzü maskeli hırsızlar, bir işyerinde gece bekçisi olarak çalışan kişinin fark etmesiyle geldikleri araca binerek olay yerinden uzaklaşıyorlar.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba