Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Haziran 2019

Mahalleli yardım çığlığına koştu

Sultangazi’de otomobiliyle evine giden bir kişi, 2 kişi tarafından sokak ortasında darp edildi.

Sultangazi’de otomobiliyle evine giden bir kişi, 2 kişi tarafından sokak ortasında darp edildi. Şahıslar bir süre sonra zor kullanarak darp ettikleri kişiyi arabaya bindirmeye çalıştı. Korku dolu anlar yaşayan adamın yardım çığlıkları üzerine mahalleli seferber oldu.

Olay, Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde dün 22.00 sıralarında meydana geldi. 122 sokakta otomobiliyle evine gitmekte olan bir kişinin önü, alacak verecek meselesinden dolayı husumetli olduğu 2 kişi tarafından kesildi. Araçtan indirilen adam, iki kişi tarafından darp edildi. Vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı yumruk darbeleriyle yaralanan adam, 2 kişi tarafından zor kullanılarak arabaya bindirilmeye çalışıldı. Bu sırada adam ‘imdat’ diye bağırmaya başladı.

Yardım çığlığı geldiğini duyan mahalle sakinlerinden bazıları evlerinden çıkarak, bir mahalle sakini de evdeki ütüyü alıp, balkona koştu. Ütüyü saldırganlara fırlatarak, adama yardım etti. Mahalle sakinlerinin yardımıyla darp edilen adam kurtarılırken, 2 kişi plakası alınamayan bir otomobil ile olay yerinden hızla kaçtı. Kanlar içerisinde yere yığılan talihsiz adama ilk müdahaleyi yine mahalle sakinleri yaptı.

Bilgilendirilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık görevlileri yaralıyı ambulansla hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri de çevrede önlem alarak, kaçan iki saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Vatandaşlardan ve hastanede tedavisi devam eden adamdan bilgi toplayan polis, kaçan iki şüphelinin bir yakınlarının evlerinde saklandıklarını tespit etti. İki şüpheli polisin yaptığı baskınla saklandıkları evde yakalandı.

Olay anını anlatan bir mahalle sakini, “Bir iki tane araba geldi. İki tane çocuk zorla adamı bir arabaya koymaya çalıştılar. Mahalleli bağırınca adamlar korktu, kaçtı” dedi. Bir başka mahalle sakini ise, “Ben evde oturuyordum. İmdat diye bir bağırma sesi duydum. Çıktım baktım adamı dövüyorlardı. Aşağı indik adamı dövüyorlardı. Ondan sonra bağırıp, çağırdık. Ben iki kişi gördüm. Zorla arabaya atmaya çalıştılar. Kimi balkondan ütü attı, kimi bağırınca iki kişi korkup kaçtı” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba