Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 22 Mayıs 2015

Mahmut Yılmaz’ın Nissibi Mutluluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman ziyaretinden dolayı memleketi olan Adıyaman’a giden Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsü olma özelliği taşıyan Nissibi Köprüsü’nden mesaj verdi; “Onlar konuşur. Ak Parti yapar”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Adıyaman’da toplu açılış programına katıldı. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisine yüzde 96 oy çıkan Sincik İlçesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adıyaman programına Sultangazi’de yaşayan Adıyamanlılar da katıldı. Sultangazi siyasetinin renkli isimlerinden biri olan Mahmut Yılmaz’da Adıyaman ve Sincik’te gerçekleşen ziyaretleri yakından görmek için memleketi Adıyaman’a gitti.

 

Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı, Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsü olma özelliği taşıyan Nissibi Köprüsü’nde özel aracıyla ilk sürüşünü yaptı. 610 metre uzunluğu ve 400 metre orta genişliğindeki köprüde ilk sürüşü yapmanın heyecanını yaşayan Mahmut Yılmaz, muhalefet partilerine de mesaj vermeyi ihmal etmedi.

Mahmut Yılmaz_Nissibi_köprüsü_

Ak Parti’nin seçim kampanyasında ve tanıtım reklamlarında kullandığı “Onlar konuşur. Ak Parti yapar” mesajını veren Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, “Yol medeniyettir. Medeniyetin simgesi de Nissibi köprüsü. Bir tarafta memleketim Adıyaman, bir tarafta Siverek, öbür tarafta Diyarbakır. Bütün bu üçgeni birbirine bağlayan Fırat’ın üzerinde Nissibi köprüsü. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz. Yıllarca hizmetten yoksun kalan Adıyamanımız Ak Parti’nin iktidarıyla hizmete doydu. İşte Nissibi Köprüsü’de bu hizmetlerden biridir.” Dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba