Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, SULTANGAZİSPOR 14 Ekim 2018

Malatyasporlu Yönetici Sultangazi Meclis Üyeliğine Talip

Malatyasporlu Yönetici Sultangazi Meclis Üyeliğine Talip
Ali Baba Halı Yıkama

2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlere yaklaşık beş ay kala Sultangazi’de siyaset hızlanmaya başladı. Evkur Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Hadi Dursun, sürecin başlamasıyla Ak Parti’den Sultangazi Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulunacağını açıkladı. 

Merkezi İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Malatya İli Pütürge İlçesi Alkas Kurucak Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde düzenlenen kahvaltıda konuşan Hadi Dursun, 2019 yerel seçimleri öncesi belediye meclis üyeliğine talip olduğunu açıkladı. Uzun yıllardır Sultangazi’de ikamet eden Dursun’a Alkas Kurcuk Köyü Başkanı Murat Didim, Malatya Konfederasyon Başkanı Aziz Damar, Pütürge Vakfı Başkanı Naim Korkmaz, Pütürge Çevre Dernekler Başkanı Osman Dursun, Malatya ses sanatçılarından Ahmet Satılmış, Aziz Karakaş, Hasan Selçuk, Emin Karatoprak ve 13 Malatya köy dernek başkanı destek verdi.

 “2019 yerel seçimleri 31 Martta gerçekleşecek. Bu vesileyle Sultangazi’de 25 yıllık bir geçmişimiz var” diyen Evkur Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Hadi Dursun, birçok sivil toplum kuruluşunda ve Ak Parti ilçe teşkilatının bazı kademelerinde görev yaptığını söyledi. Dursun, “Allah nasip ederse siz dernek başkanları, üyeleri ve iş adamlarının da desteği ile Sultangazi’de meclis üyeliğine aday olamaya karar verdim. Biz Malatyalıların birlik, beraberlik ve hizmet için yapamayacağımız şey yoktur. Malatyalıları en iyi şekilde temsil edeceğime hepinizin huzurunda söz veriyorum” diye konuştu.


Tasarım | Enba